Panorāma

Lindas ģimene: cilvēcīgu aprūpi pelnījis katrs

Panorāma

Aptur I. Rimšēviča krimināllietas izskatīšanu

Atstādina Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori

Bordāns atstādinājis Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Zvidriņu

Ar tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) rīkojumu ir ierosināta disciplinārlieta pret Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Solvitu Zvidriņu un viņa atstādināta no pienākumu pildīšanas, informēja Tieslietu ministrijā.

Ministrija ir konstatējusi, ka Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores vadībā netiek īstenota laba pārvaldība iestādes vadīšanā, plānošanā un personāla un iestādes strukturālo izmaiņu veikšanā. Ministrija secinājusi, ka dienestā bez atbilstoša izvērtējuma veikta reģionālās nodaļas likvidēšana, informācijas tehnoloģiju (IT) struktūrvienības likvidēšana un funkciju nodošana citiem pakalpojuma sniedzējiem, kas var negatīvi ietekmēt IT sistēmu pilnvērtīgu funkcionēšanu. Tāpat arī konstatēti saimnieciskas dabas pārkāpumi un pilnvērtīgas informācijas nesniegšana ministrijai.

Tieslietu ministrija norāda, ka, lai nodrošinātu Valsts zemes dienesta darbības nepārtrauktību un izvērtētu situāciju iestādē, tai skaitā iestādes personāla reorganizāciju bez saprotama pamatojuma, strukturālo izmaiņu nepieciešamību un lietderību, jaunu amatu izveides un esošo amatu likvidācijas pamatojumu, ir izveidota Tieslietu ministrijas komisija.

"Lēmumu par Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores Solvitas Zvidriņas atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas esmu pieņēmis, pamatojoties uz jau vairākiem Tieslietu ministrijas konstatētajiem pārkāpumiem un vairāku Valsts zemes dienesta nodarbināto iesniegumu atbilstoši trauksmes celšanas kārtībai. Iedarbinātais trauksmes celšanas mehānisms apliecina iestādes darbinieku nopietnu un apzinīgu attieksmi pret informācijas sniegšanu krīzes situācijā," tā ministrs Bordāns.

Ministrijas pārstāvji piektdien, 20. decembrī, apmeklē Valsts zemes dienestu, lai darbiniekiem skaidrotu radušos situāciju. Zvidriņa līdz 2016. gada vasarai pildīja Veselības ministrijas valsts sekretāres amata pienākumus.

"Tas pirms dažām dienām vēl nebija plānots. Nebija plānots arī, ka tiks pieņemts tik kardināls lēmums. Tomēr mēs sapratām, ka tas ir svarīgi. Piemēram, Informācijas tehnoloģiju dienesta vadītājam darbs beidzas 30. janvārī. Viņš nezina, kam tālāk nodot savus darba pienākumus. Ir satraucoša informācija, kas attiecas uz valsts kritisko infrastruktūru. Tāpēc bija pieņemts šāds lēmums diezgan strauji," Bordāns savukārt norādīja sarunā ar Latvijas Televīziju.

Bordāns atstādinājis Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Zvidriņu
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Tikmēr atstādinātā Zvidriņa ministra lēmumam nepiekrīt un, visticamāk, to apstrīdēšot tiesā.

Zvidriņa uzsver, ka viņai bijis uzdevums veikt strukturālas reformas, lai iegūto naudu novirzītu zemākā atalgojuma celšanai. Pēc Zvidriņas teiktā, Valsts zemes dienestam bijis jāsamazina 59 amata vietas, no kurām 50 izdevies samazināt uz neaizpildīto vakanču rēķina.

"Vērtēšanas periodā bija iedots uzdevums ar mērķi, ka tev ir jāveido strukturālā reforma, tev ir jāpalielina algas, bet tajā pašā laikā, kad tu sāc to visu darīt, ministrs pasaka - nē, tu to nedrīksti darīt. Noteikti, ka, visticamāk, griezīšos tiesā. Zemes dienesta darbība ir apturēta. Nav neviena, kas dokumentus var parakstīt. Nevar cilvēkiem pārskaitīt naudu un attiecīgi nevienu maksājumu," tā Zvidriņa.

Uz izvērtēšanas laiku Zemes dienesta ģenerāldirektores pienākumus pildīs Solvitas Zvidriņas līdzšinējā vietniece Ineta Baltiņa, informēja ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt