Boķis un Valainis izstāsies no «Vienotības» frakcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Saeimas deputāti Inesis Boķis un Viktors Valainis izstāsies no “Vienotības” frakcijas.

Pēc Boķa lēmuma pamest frakciju, “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri aicināja Valaini darīt to pašu.

Abu Meri stāstīja, ka iemesls tam ir abu deputātu pretējais balsojums lēmumā par Ingunas Sudrabas (“No sirds Latvijai”) atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas. Tieši Boķa un Valaiņa atturēšanās balsojumā ļāva Sudrabai vietu komisijā saglabāt.

Abu Meri uzsvēra, ka viņam kā frakcijas vadītājam ir svarīgi, lai frakcijas deputāti būtu vienoti, taču Boķis un Valainis rīkojušies pretēji.

Abu Meri neizprot Valaiņa nostāju balsojumā, taču Boķis jau iepriekš frakcijas priekšsēdētāju esot brīdinājis, ka vēlēšanās sadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). “Mēs sazvanījāmies, un viņam iesniegums jau ir gatavs, lai izstātos no frakcijas,” norādīja Abu Meri.

“Par Viktoru Valaini – man nav nekādas informācijas, kāpēc viņš balsoja citādāk. Kāda saistība ar ZZS vai citām partijām, es nezinu. Par mūsu goda vārdu, ko mēs runājām, kad mani ievēlēja par priekšsēdētāju frakcijā, viņš pārkāpa to. Līdz ar to es viņu aicināju darīt to pašu līdz pirmdienai. Citādi trešdien es ierosināšu viņu izslēgt no frakcijas,” brīdināja “Vienotības” frakcijas vadītājs.

Vēlāk piektdien vakarā Valainis aģentūrai LETA apstiprināja, ka izstāsies no frakcijas un turpmāk parlamentā darbosies kā pie frakcijām nepiederošais deputāts.

Skaidrojot savu lēmumu atturēties balsojumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) atsaukšanu no "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas, Valainis norādīja, ka negrib "piedalīties politiskajās intrigās".

"Sudrabas vadītā parlamentārās izmeklēšanas komisija ir beigusi pastāvēt, un es neredzu jēgu balsot par Sudrabas atcelšanu no komisijas priekšsēdētājas amata, ja komisija vairs neturpina darbu," pauda deputāts.

Viņš pateicās "Vienotībai" par sadarbību un atbalstu Latvijas reģionu attīstībai. Vienlaikus politiķis norādīja, ka jau ilgstoši ar kolēģiem "Vienotībā" ir atšķīrušās domas par Latvijas tālāko attīstību. "Vairums "Vienotības" deputātu redz Rīgu kā Latvijas attīstības centru. Es savukārt Latviju redzu kā sabalansētu valsti starp laukiem, reģionu centriem un pilsētām, ar līdzsvarotu skolu tīklu, veselības aprūpes sistēmu un sakārtotu infrastruktūru," apgalvoja Valainis.

Viņš arī nākotnē vēloties "visu savu darbu un enerģiju veltīt Latvijas reģionu attīstībai". "Man ir izdevies panākt, ka Latvijas reģionos tiek saglabātas lauku skolas, kā piemēru varu minēt Kandavas internātvidusskolu. Esmu strādājis, lai Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums vairāk tiktu novirzīts reģioniem," klāstīja Valainis. Viņš arī piebilst, ka panākta finansējuma piešķiršana Jelgavas apvedceļa izbūvei, Jēkabpils ielu rekonstrukcijai un sporta stadiona būvniecībai, Daugavpils slimnīcas rekonstrukcijai, Valmieras Jāņa Daliņa stadiona būvniecībai un vēl daudziem citiem nozīmīgiem infrastruktūras projektiem Latvijas reģionos.

Boķis varētu pievienoties Zemnieku savienībai

Boķis pieļauj iespēju izstāties no partijas "Valmierai un Vidzemei" un iestāties vienā no Zaļo un zemnieku savienības partijām - Latvijas Zemnieku savienībā (LZS).

Iespēja iestāties LZS esot divu pušu jautājums, tāpēc atkarīga arī no šī politiskā spēka izšķiršanās, aģentūrai LETA skaidroja Boķis. Ja lēmums būs pozitīvs, tad politiķis neizslēdz iespēju pretendēt uz iespēju Saeimas vēlēšanās kandidēt no ZZS saraksta.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA norādīja, ka LZS Valmieras nodaļai būs jāpieņem lēmumi par to, vai Boķi uzņemt LZS un vai virzīt viņa kandidatūru uz 13.Saeimas vēlēšanām. ZZS līderis personīgi kopumā atbalstītu šādas izšķiršanās, bet par to jālemj nodaļai.

ZZS frakcija ir gatava sadarboties ar Boķi kā pie frakcijām nepiederošu deputātu šajā parlamenta sasaukumā, apliecināja frakcijas vadītājs.

Līdzīga situācija esot arī ar Saeimas deputātu Viktoru Valaini. Ja viņš nolemtu vairs nepārstāvēt Jēkabpils reģionālās partijas, tad par abiem augstāk minētajiem lēmumiem - par uzņemšanu LZS un kandidatūras virzīšanu vēlēšanām - jālemj LZS Jelgavas vai Jēkabpils nodaļai, atkarībā no tā, kurai politiķis izvēlētos pievienoties. Arī iespēju Valainim startēt vēlēšanās no ZZS saraksta Brigmanis personīgi atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti