4. studija

Latvijas Infektoloģijas centrs gatavojas nopietnai gripas epidēmijai

4. studija

Savāda situācija Balvos: vienā ielas pusē pietura ir, otrā - nav!

Kad tiks uzlabots dzīvībai bīstamais Tīraines pagrieziens?

Bīstamo krustojumu Ziepniekkalnā plāno pārbūvēt līdz 2023. gadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krustojums Rīgā, Ziepniekkalnā, kur no Vienības gatves ir pagrieziens uz Tīraini, jau sen ir tā dēvētais melnais punkts. Tur plānots izbūvēt rotācijas apli, taču tas notiks vien 2023. gadā.

Rīgas domes satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante raidījumam "4. studija" atzina, ka “šis krustojums ir departamenta redzeslokā, un mēs zinām problēmu, problēma pastāv jau vairākus gadus. Problēma ir tieši blakus novada iedzīvotājiem, kuri vēlas nokļūt Rīgā.”

Satiksme šeit ir ļoti intensīva, divas joslas katrā virzienā, un, lai autovadītāji veiktu kreiso pagriezienu no Tīraines uz centru, vajadzīgi dzelzs nervi un izcilas autovadīšanas iemaņas. Bet, lai uzņemtu ātrumu un pagūtu iekļauties plūsmā, nereti tiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, braucot pa pretējā braukšanas virziena joslu.

“Lai šo problēmu atrisinātu, mēs šobrīd izstrādājam Dienvidu tilta 4. kārtu, tātad tas ir savienojums Čakstes gatvei ar Ziepniekkalna ielu, kā rezultātā mēs izbūvēsim rotācijas apli, lai no Tīraines ielas varētu nokļūt uz Vienības gatves,” stāstīja Dimante.

Satiksmes departamentā skaidro – lai gan šis tiešām jau sen ir zināms melnais punkts, ātrāk izdarīt neko nevar, jo šobrīd prioritāte ir salabot Rīgas maģistrālās ielas un tiltus.

“Pirmkārt, būvprojekts ir ļoti nopietns, tas tiek izstrādāts jau vairākus gadus, būvprojekts ir finiša fāzē, tas būs ļoti nopietns - gan ar veloinfrastruktūru, gājēju infrastruktūru, pārvadiem, lai novirzītu tranzītu apkārt centram pa Dienvidu tiltu un tālāk jau uz ostu,” skaidroja Dimante.

Dienvidu tilta ceturto kārtu ir plānots uzsākt nākamgad un izbūvēt līdz 2023. gadam. Pašlaik ir aplēses, ka tas varētu izmaksāt ap 50 miljoniem eiro, daļu finansējuma piesaistot no Eiropas Savienības fondiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti