Laikmeta krustpunktā

Mūžu mūžos būs dziesma. Saruna ar diriģentu Edgaru Račevski

Laikmeta krustpunktā

Par karu un par drošību, par politiku un teātri saruna ar Ausmu Kantāni

Parlamenta aizstāvēšana puča dienās un skaļas lietas deviņdesmitajos. Atminas Juris Rekšņa

Bijušais Valsts policijas šefs Rekšņa: Policija kopš 90. gadiem krietni augusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Juris Rekšņa, kurš pagājušā gadsimta 90. gadu beigās vadīja Valsts policiju un vēlāk bija arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra amatā, šodien vērtēja, ka ir panākts viens no agrākajiem Valsts policijas mērķiem –  sasniegts tāds policijas reitings, kas ir augstāks par baznīcas reitingu, viņš smejoties sacīja Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā".

Slepkavības, sprādzieni, laupīšanas – tā Rekšņa atgādināja par saviem darba gadiem Valsts policijā. Taujāts par pašreizējām norisēm policijas darbā, Rekšņa sacīja, ka, skatoties no malas, viņa prombūtnes gados policija ir augusi.

"[Toreiz] mēs tā runājām – ko tie žurnālisti darītu, ja policijas nebūtu, viņiem nebūtu ne ko rādīt, ne runāt. Šajās dienās mēs smejamies – paldies Dievam, ka mediķi ir," teica Rekšņa.

Bijušais Valsts policijas priekšnieks, vērtējot uzticību policijas darbam šodien, norādīja arī, ka, viņaprāt, tāpat nozīme ir pārmaiņām sabiedrībā. "Mēs noziedzības līmeni, noziedzību kā tādu jūtam, bet tad mēs šausmīgi skandalējam, tad tā ir šausmīga traģēdija, ka tur kaut kas ir pa seju dabūjis (..). Bet viss jau aiziet salīdzinājumos – ja mēs salīdzinām [šodienu] ar to, kas bija 90. gados, tad tās ir divas atšķirīgas lietas,” uzsvēra Rekšņa.

Tomēr vaicāts par cīņu ar korupciju mūsdienās, policijas ģenerālis teica, ka jāraugās, vai sistēma pati spēj tikt galā ar iekšējām problēmām. Viņaprāt, policijas iekšējās sistēmas iet pareizu ceļu, ja tām cīņā ar iekšējām grūtībām nav jāraugās pēc ārējas palīdzības.

Neraugoties uz to, Rekšņa atzina, ka paralēli noziegumu izmeklēšanai daļa šāda darba ir atkarīga no politiskajiem procesiem un konkrētajiem cilvēkiem, kas valstī ir pie varas. Vienlaikus gan viņš norādīja, ka tādu bijušo ministru, ar kuriem šodien nesveicinātos, nav.

"Nevajag jaukt personīgo ar profesionālo," uzsvēra bijušais Valsts policijas priekšnieks.

Rekšņa gan piebilda, ka vairāki agrākie ministri esot uz policiju raudzījušies kā ienaidniekiem. "Viņiem bija bail no mums, likās, ka mēs viņus paraksim zem kaut kā apakšā. Mums bija pretējais – mēs bijām gatavi strādāt ar ministru (..)".

"Kad uz īsu mirkli [iekšlietu ministra] amatā tika iecelts Ģirts Valdis Kristovskis, viņš valsts sekretāra vietniekam sūdzējās, ka Rekšņa neziņo par situāciju valstī. Es jau arī ar humoru apveltīts cilvēks, man patika pajokot, es sestdienā no rīta pulksten piecos zvanīju ministram un ziņoju par situāciju valstī," ar smaidu atcerējās Rekšņa.

Vienlaikus Rekšņa atzīmēja, ka, neraugoties uz dažādām grūtībām 90. gadu sākumā, šodien viņš to pašu darbu izvēlētos strādāt arī otrreiz. "To es pilnīgi viennozīmīgi pasaku. [..] Man jau daudz kas nepatīk, kas pie mums notiek. Bet tas notiek pie mums un mums vai mūsu politiķiem ir ar to jācīnās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti