Panorāma

Ukrainā piemin Maidana revolūcijas 5. gadskārtu

Panorāma

Panorāma

Badojas pie Ministru kabineta

Bijušais uzņēmējs pēc nodokļu parāda «ielaišanas» sācis badastreiku pie valdības ēkas

Ielaist nodokļu parādu un pēc tam sacelties pret valsti. Šādu rīcības metodi izvēlējies bijušais uzņēmējs un pasaules apceļotājs Ainārs Kadišs, kurš jau otro nedēļu turpina badastreiku pie Ministru kabineta ēkas. Viņa atbalstītāji izvērsuši agresīvu kampaņu arī sociālajos tīklos.  

Kadišs uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) viņu aplaupījis, liekot maksāt nodokli par pārdotu nekustamo īpašumu. Pagājušā gada nogalē, kad VID "inkasso" kārtībā no viņa bankas konta noņēmis vairāk nekā 9000 eiro, jo viņš bija palicis valstij parādā kapitāla pieauguma nodokli par mantotas zemes pārdošanu.

"Nav svarīgi, ar cik un kādiem likumiem pamato to, ka cilvēkam atņem līdzekļus, kas nepieciešami eksistencei. Viņi mani atstāja bez eksistences līdzekļiem," uzsvēra Kadišs.

Tajā pašā laikā savos sociālo tīklu profilos bez eksistences līdzekļiem palikušais Kadišs vēsta par dažādiem ceļojumiem uz eksotiskām un tālām zemēm. Jautāts, kā viņš to var atļauties, Kadišs atbildēja, ka tie ir viņa "bijušie tauki".

VID gan skaidro, ka viss noticis likumīgi – kapitāla pieauguma nodoklis Latvijā tiek iekasēts jau vairākus gadus, un cilvēki pirms tam tiek vairākkārt informēti, kā tas noticis arī šajā gadījumā.  

"Nu nav jau variantu! Ja komunikācija notiek tikai no vienas puses un otra puse izvēlas ignorēt vai "strausa politiku", cerībā, ka nekas nenotiks, tad VID neatliek nekas cits, kā virzīties tālāk ar likumā noteiktajiem soļiem," izteicās VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes vadītāja Santa Garanča.

Turklāt pat piespiedu piedziņas gadījumā cilvēks netiekot atstāts bez iztikas līdzekļiem.

"Likums nosaka, uz ko nedrīkst vērst piedziņu, un, protams, ka mēs to ievērojam. Līdz ar to tāda situācija, kad kāds paliek absolūti bez līdzekļiem – gribētos teikt, ka tas nav iespējams," piebilda Garanča.

Kadišs paliek pie sava, ka šāds nodoklis pēc būtības ir prettiesisks. Tādēļ viņš gatavs turpināt badastreiku līdz naudas atgūšanai. Citas viņa prasības ir plašākas – atcelt obligātā iepirkuma komponenti, nekustamā īpašuma nodokli un deputātu tiesisko imunitāti.

Protesta vietā Kadišu apmeklējuši vairāki politiķi, taču lielākoties badastreiks pievelk dažādus politiskos margināļus. Par galvenajiem Kadiša atbalstītājiem kļuvusi Valentīna Jeremejeva vadītā biedrība "Tautas varas fronte". Viņi skaļi un agresīvi cenšas piesaistīt mediju uzmanību šim protestam. Kadiša žēlabas par Latvijas valsti ir arī gards kumoss Krievijas medijiem. Par to detalizēti raksta Krievijas propagandas lapa "Sputnik".

Iespējams, tieši tādēļ, viņš nonācis arī Valsts drošības dienesta jeb bijušās Drošības policijas redzeslokā.

"Varam apstiprināt, ka minētā persona Valsts drošības dienestam ir zināma un savas kompetences ietvaros sekojam tās aktivitātēm. No plašākiem komentāriem šobrīd atturēsimies," Latvijas Televīzijai atbildēja dienestā.

VID uzliktais sods nav vienīgā reize, kad Kadišs nonācis konfliktā ar likumu. Viņš ir parādā alimentus par savu bērnu uzturēšanu. Turklāt par bijušās sievas fizisku ietekmēšanu tiesa viņam noteikusi tuvošanās aizliegumu ģimenei. Kadišs tiesas lēmumu sauc par nepamatotu, kā argumentu izmantojot to, ka tiesnese Iveta Silicka nupat kā atcelta no amata par braukšanu dzērumā.

"Man par nelaimi tā bija šī neadekvātā tiesnese – dzērāja," uzsvēra Kadišs. Viņš sievai pāri darījis neesot un esot miermīlīgs cilvēks.

Policija ceturtdien konfiscējusi telti, ko Kadišs bija uzslējis pie Ministru kabineta. Tomēr viņš plāno turpināt badastreiku, dienās uzturoties skvērā pretim valdības ēkai, bet naktis pārlaižot telpās.

16 komentāri
Haralds Elceris Elceris
tas Zvirbulis ir Šcwanzs, kurš atnāca dīvānos pirdējiem iedot pārliewcību, ka viņiem taisnība par Aināru! karroče, krepelis! [...............]
Haralds Elceris Elceris
www dot fotoblog dot ninja/rep/8391896/?cid=31031
Haralds Elceris Elceris
www dot fotoblog dot ninja/rep/8391896/?cid=31031
Ronalds Sodītais
Absolūts viedokļa raksts, paredzēts Aināra nomelnošanai. Visa situācija ar viņa ģimeni, sievu un pat prasībām pret valsti ir iztirzāta ļoti melīgi. Bet ko gan citu sagaidīt, parastā auditorija ir naivs cērpjamo avju pulks. Gribat zināt kā ir patiesībā no paša pirmavota? Aizejat līdz Ministreļu kabinetam un aprunājaties ar pašu Aināru.
Igors Mihailovs
Personīgi pazīstu cilvēku ar līdzīgu problēmu. Bijušais uzņēmējs, pārgalvīgi ieķīlājis dzīvokli biznesa vajadzībām, pēc tam partneris viņu "uzmeta", un viņš palika uz ielas. Tagad viņš ir faktiski izspiests no oficiālā darba tirgus, jo tiklīdz viņu iekārto oficiāli, visa alga līdz pēdējai kapeikai tiek noskaitīta nost vecā parāda dzēšanai. Viņš ir vairākkārt sūdzējies, ka parāda piedzinēji pārkāpj rakstā minēto likumu par minimālā ienākuma neaizskaramību, bet tas nav līdzējis. Tiesāties viņš, saprotams, nevar, jo tam arī nauda vajadzīga, bet viņš dzīvo tikai no "melnajiem" darbiem, ko spēj sameklēt, un no savu paziņu žēlsirdības. Protams, ka viņš ir vainīgs savā pārgalvībā, bet vai tādēļ cilvēkam ir jālaupa pēdējā iztika?
Anonīms lietotājs 32391
Lai tik badojās,izklausās visi apkārt slikti,viņš viens enģelis!Bērniem nemaksā uzturlīdzekļus,dauzās apkārt pa pasauli.
Aleksandr Silin
Tāpēc jau Latvija ir tur, kur ir. Jo atrodas skribenti (piemēram anonimus 1234567 ), kas kas akli tic dezinformācijai. Kamēr tauta nebūs saliedēta pret valdošajiem mērgļiem (kliķi), kas izzaguši valsti, tikmēr nekas labs nenotiks
anonimus 1234567
Tāds ķēms,kas pat sievu sit un bērnus atstāj bez uzturlīdzekļiem,vispār dabūs bumerangu atpakaļun dubultā,kvadrātā cietsirdīgais vīrišķis,bezgodis,nekauņa,lai izbauda badu,varbūt viņa bērni nav labi paēduši,pusbadā
Iwo Shenhenbergs
Pēc 9 dienām LSM.LV atjēdzās ,ka kaut kas jāuzskribelē. Ne jau tikai parāds, bet vēl 12 citas būtiskas prasības ir izvirzītas , kas ir tik neērtas latvijas Jaunajai politikai un vecajai vienotībai, ka TV klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši, un oat pēc līdzjutēju lūguma pie badacietēja nepienāk. Gobzems, un labklājības ministre pēc lūguma no malas tomēr uz 5 min atnāca aprunāties. To, ka suns zālāju piekakājis to gan filmē un skribelē!
anonimus 1234567
Vārds Latvija jāraksta ar lielo burtu,skolā to māca!
Zane Līvmane
Tad gaidām tur pārējos nodokļu paradniekus, kuri uzskata, ka nekas, nevienam nav jāmaksā! :D
Anonīms lietotājs 17776
Piekrītu izskanējušam viedoklim - izlausas, ka cilvēks pats vainīgs. Iespītējās, ignorēja ka būs sekas un nu sūdzas par savu nezināšanu un neizdarību, vainojot valsti. Esmu pirmais, kas atbalstīs protestētājus, jo ir daudz problēmu Latvijā, bet šis cilvēks npārstāv nevienu no tām! Šis cilvēks vienkārši atbrīvojas no atbildības vainojot citus.
Normunds Kārkliņš
Kāpēc cilvēks nedrīkst protestēt? Dadzis acī valdošajai kliķei?
Anonīms lietotājs 22614
Ar kādu nolūku lietots vārds kliķe (ar to apzīmē divus vai vairāk indivīdus ar kopīgām interesēm) - lai komentārs izskatītos iespaidīgāks, kā patiesībā?
Anonīms lietotājs 22842
Hah, tak moš paši VIDa darbinieki arī sita sievu?...Domāju utainajiem skribantiem šī vēsts aizies pa primo. Bet nu pēc būtības situācija formulējama tā - sačakarēja savu dzīvi un novēla visu uz valsti. Tipiskais latvānis visā savā spožumā. Labi, ka ir tādi ruslandīgie mediji, kas pabaros šos badojošos trūkumcietējus.
Anonīms lietotājs 22614
sputņika skibent, saņem godīgi nopelnītos 11,80rbļ
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti