Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ukrainā piemin Maidana revolūcijas 5. gadskārtu

Panorāma

Panorāma

Badojas pie Ministru kabineta

Bijušais uzņēmējs pēc nodokļu parāda «ielaišanas» sācis badastreiku pie valdības ēkas

Ielaist nodokļu parādu un pēc tam sacelties pret valsti. Šādu rīcības metodi izvēlējies bijušais uzņēmējs un pasaules apceļotājs Ainārs Kadišs, kurš jau otro nedēļu turpina badastreiku pie Ministru kabineta ēkas. Viņa atbalstītāji izvērsuši agresīvu kampaņu arī sociālajos tīklos.  

Kadišs uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) viņu aplaupījis, liekot maksāt nodokli par pārdotu nekustamo īpašumu. Pagājušā gada nogalē, kad VID "inkasso" kārtībā no viņa bankas konta noņēmis vairāk nekā 9000 eiro, jo viņš bija palicis valstij parādā kapitāla pieauguma nodokli par mantotas zemes pārdošanu.

"Nav svarīgi, ar cik un kādiem likumiem pamato to, ka cilvēkam atņem līdzekļus, kas nepieciešami eksistencei. Viņi mani atstāja bez eksistences līdzekļiem," uzsvēra Kadišs.

Tajā pašā laikā savos sociālo tīklu profilos bez eksistences līdzekļiem palikušais Kadišs vēsta par dažādiem ceļojumiem uz eksotiskām un tālām zemēm. Jautāts, kā viņš to var atļauties, Kadišs atbildēja, ka tie ir viņa "bijušie tauki".

VID gan skaidro, ka viss noticis likumīgi – kapitāla pieauguma nodoklis Latvijā tiek iekasēts jau vairākus gadus, un cilvēki pirms tam tiek vairākkārt informēti, kā tas noticis arī šajā gadījumā.  

"Nu nav jau variantu! Ja komunikācija notiek tikai no vienas puses un otra puse izvēlas ignorēt vai "strausa politiku", cerībā, ka nekas nenotiks, tad VID neatliek nekas cits, kā virzīties tālāk ar likumā noteiktajiem soļiem," izteicās VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes vadītāja Santa Garanča.

Turklāt pat piespiedu piedziņas gadījumā cilvēks netiekot atstāts bez iztikas līdzekļiem.

"Likums nosaka, uz ko nedrīkst vērst piedziņu, un, protams, ka mēs to ievērojam. Līdz ar to tāda situācija, kad kāds paliek absolūti bez līdzekļiem – gribētos teikt, ka tas nav iespējams," piebilda Garanča.

Kadišs paliek pie sava, ka šāds nodoklis pēc būtības ir prettiesisks. Tādēļ viņš gatavs turpināt badastreiku līdz naudas atgūšanai. Citas viņa prasības ir plašākas – atcelt obligātā iepirkuma komponenti, nekustamā īpašuma nodokli un deputātu tiesisko imunitāti.

Protesta vietā Kadišu apmeklējuši vairāki politiķi, taču lielākoties badastreiks pievelk dažādus politiskos margināļus. Par galvenajiem Kadiša atbalstītājiem kļuvusi Valentīna Jeremejeva vadītā biedrība "Tautas varas fronte". Viņi skaļi un agresīvi cenšas piesaistīt mediju uzmanību šim protestam. Kadiša žēlabas par Latvijas valsti ir arī gards kumoss Krievijas medijiem. Par to detalizēti raksta Krievijas propagandas lapa "Sputnik".

Iespējams, tieši tādēļ, viņš nonācis arī Valsts drošības dienesta jeb bijušās Drošības policijas redzeslokā.

"Varam apstiprināt, ka minētā persona Valsts drošības dienestam ir zināma un savas kompetences ietvaros sekojam tās aktivitātēm. No plašākiem komentāriem šobrīd atturēsimies," Latvijas Televīzijai atbildēja dienestā.

VID uzliktais sods nav vienīgā reize, kad Kadišs nonācis konfliktā ar likumu. Viņš ir parādā alimentus par savu bērnu uzturēšanu. Turklāt par bijušās sievas fizisku ietekmēšanu tiesa viņam noteikusi tuvošanās aizliegumu ģimenei. Kadišs tiesas lēmumu sauc par nepamatotu, kā argumentu izmantojot to, ka tiesnese Iveta Silicka nupat kā atcelta no amata par braukšanu dzērumā.

"Man par nelaimi tā bija šī neadekvātā tiesnese – dzērāja," uzsvēra Kadišs. Viņš sievai pāri darījis neesot un esot miermīlīgs cilvēks.

Policija ceturtdien konfiscējusi telti, ko Kadišs bija uzslējis pie Ministru kabineta. Tomēr viņš plāno turpināt badastreiku, dienās uzturoties skvērā pretim valdības ēkai, bet naktis pārlaižot telpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt