Panorāma

BTAI pamet vadošie speciālisti

Panorāma

Pauze pirms partiju sarunām

Daļa Rīgas dzīvokļu vēl bez apkures

Daļa Rīgas dzīvokļu vēl bez apkures

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Daudzviet Latvijā gaisa temperatūra naktīs jau noslīd zem nulles, bet daļā dzīvojamo ēku radiatori vēl joprojām ir auksti. Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) skaidro, ka apkure ir pieslēgta visos tā apsaimniekotajos namos, bet turpinās siltumvadu atgaisošana.

Elektriskais sildītājs jau vairākas nedēļas ir Irēnas kundzes uzticamākais sabiedrotais. Ar tā palīdzību izdodas dzīvoklī nodrošināt vidēji +15 grādu temperatūru. "Kur es uzturos, tur es ņemu to sildītāju līdzi. Kaimiņi divi pensionāri, es vakar biju iegājusi iekšā, viņi tā saģērbušies kā ziemā uz ielas," stāsta dzīvokļu īpašnieku valdes locekle, pensionēta juriste Irēna Vikmane.

Šajā sezonā apkures pieslēgšanu vairs nenodrošina, kā ierasts, "Rīgas siltums", bet četru uzņēmumu pilnsabiedrība "Siltumserviss Rīga", kas šādas tiesības ieguva konkursā. Un uzņēmuma informācijas tālrunis ir karsts, brīžiem līnija pilnībā pārslogota.

RNP atzīst, ka neapmierinātie iedzīvotāji, nesazvanījuši "Siltumservisu Rīga", zvana viņiem, pārslogojot arī apsaimniekotāja tālruņa līniju. Apkure gan visiem esot jau pieslēgta, bet turpinās siltumvadu atgaisošana.

"Diemžēl šis cikls nav noslēdzies, un ar divām atgaisošanas reizēm visās ēkās vēl nav ideālas siltuma padeves. Kādā dzīvoklī var siltums nebūt vai būt nepietiekamā apmērā, var būt tā, ka atsevišķi radiatori ir silti, atsevišķi auksti," teica RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Problēmas vēl ir teju 300 ēkās. Tās gan nevar tikt saistītas ar nesamaksātajiem rēķiniem, siltums pieslēgts arī parādniekiem.

Pērn RNP apsaimniekotajās ēkās parāds iekrājies 1,3 miljoni eiro. Liela daļa gan saglabājusies no krīzes laika, un kopējā summa pamazām rūk. Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) norāda, ka atgūstamo parādu skaits konkrētajā jomā audzis.

"Salīdzinoši ir vairāk nodoto lietu skaits tieši par apsaimniekošanas pakalpojumiem un elektroenerģijas pakalpojumiem. Iespējams, šie pakalpojumu sniedzēji ir aktivizējušies un vēlas risināt šos ieilgušos parādus," sacīja PTAC Patērētāju tiesību uzraudzības departamenta direktore Ieva Baltiņa-Brūklīte.

Bet siltumvadu atgaisošanai būtu jābeidzas šīs nedēļas laikā, un tieši LTV intervijas laikā radiatori iesilst arī Irēnas kundzei. Citas raizes gan saglabājušās.

Oktobra beigās ēkai iecerēts jumta remonts, pret ko gan iedzīvotāju vairums iebilst, raizējoties gan par izmaksām, gan aukstumu.

"Šajā aukstajā laikā un mitrajā laikā, kad ārējās būvniecības darbus nevar kvalitatīvi veikt," sprieda Irēna Vikmane.

Kā redzams, ēkas priekša jau ir norobežota ar brīdinošo lentu, tātad, par spīti iedzīvotāju iebildumiem, jumta nomaiņa jau tiek gatavota. Un pat vairāk – RNP norāda, ka darbi jau sākti un apturēt tos vairs nevar. Bet aukstāk no tā nevienam nebūšot.

"Acīmredzot šo bažu vēl saasināja tas, ka siltuma vēl nebija ēkā visos dzīvokļos, šobrīd siltums ir nodrošināts, līdz ar to viņu dzīves kvalitātei nekādā veidā nebūtu jāmainās," piebilda RNP pārstāvis.

Apsaimniekotājs skaidro, ka tāme esot saskaņota ar iedzīvotājiem jau pirms pusotra gada, bet darbi uzsākti vien tagad, jo iepriekš nama uzkrājums bijis par mazu. Iedzīvotāju kopsapulce savukārt esot sasaukta par vēlu un juridiski nekorektā veidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti