Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Bērnunami noliedz apģērbu un apavu trūkumu

Bērnunami noliedz apģērbu un apavu trūkumu

Gandrīz puse bērnunamu un valsts aprūpes centru budžeta tiekot tērēta tādām bērnu vajadzībām kā apģērbs, apavi un citas sadzīves lietas. Sabiedrības sašutumu izsaukusi kāda aptauja, kurā secināts, ka vairāk nekā pusei bērnunamu trūkst apģērbu, apavu un citu ikdienā nepieciešamo sadzīves lietu. 

Bērnunamu un valsts sociālās aprūpes centru uzturēšana gadā izmaksā simtiem tūkstošiem eiro un atsevišķās filiālēs pārsniedz pat miljonu. Par visiem valsts aprūpes centriem Rīgā atbildīgā amatpersona stāsta, ka gadā apģērbam, higiēnas precēm, gultas veļai un citiem sadzīves priekšmetiem valsts budžetā paredzēti 40 000 eiro.

“Budžetu mēs plānojam reizi gadā, bet gada ietvaros budžetu ļoti elastīgi varam mainīt, atbilstoši mūsu vajadzībām,” skaidroja centra “Rīga” direktore Elvīra Kisele. 

Pirkšanas pēc jaunu apģērbu nepērkot, bet, ja kas saplīstot vai esot nepieciešams, to varot iegādāties. Sabiedrības neizpratni raisījusi kāda aptauja - gada sākumā labdarības biedrība “Taureņa efekts” aptaujāja visas aprūpes iestādes un secināja, ka bērnunamos trūkst ikdienā pašsaprotamas lietas. 

Sākot ar autiņbiksītēm, apģērbu un apaviem un beidzot ar mēbelēm. Neviens vien internetā komentāros pauda izbrīnu – vai par naudu, ko bērnunami saņem no valsts un pašvaldībām, nevar nopirkt pamperus, segas un citas iepriekš minētās lietas?

“Protams, mēs nezinām to viņu pusi, kur tie visi līdzekļi paliek. Bet mēs zinām, ka arī savu mājokli atjaunot un savu ģimeni uzturēt, tas ir liels darbs un lieli izdevumi. Tie varētu būt vairāk reģioni, kur vairāk līdzekļus viņi atliek remontdarbiem. Attiecīgi mazāk varbūt paliek kādām citām lietām, un tad viņi lūdz šīs lietas ziedot,” pastāstīja biedrības “Taureņa efekts” pārstāve Alise Zvaigzne. 

Aprūpes namos norādīja, ka pēc aptaujas viņi jūtas pārprasti.

Apavi, apģērbi un sadzīves lietas ir nepieciešamas, taču jaunas. Neviens bez drēbēm, segas vai spilvena nav palicis.

“Mums lietotu nevajag. Mums lietots pašiem viss ir. Ir situācijas tādas, kad ziedotāji atnāk, mums turpat pie durvīm noliek vecus maisus, vecas, nevajadzīgas lietas,” norādīja centra “Pļavnieki” direktore Jana Pulkstene.

“Šeit jau ir tādas palielas meitenes mums, pusaudzes. Tad arī moderni jāģērbjas, neatkarīgi no tā, kāds ir veselības stāvoklis,” komentēja Pulkstene. 

Līdzīgi ir pašvaldību bērnunamos. Piemēram, Ērgļu novada ģimeņu atbalsta centram “Zīļuks” trūkst rotaļlietu un apģērbu, sporta apavu. Par pašvaldības naudu iegādāties šīs mantas var, bet īpaši pusaudži ļoti vēloties modernas drēbes.

Turklāt novērots, ka ziedošana mēdz pāraugt ciešās attiecībās. Bērni šādā ceļā atrod ģimenes.

Bērnunami gan tāpat aizvien aicina ziedot bērniem savu brīvo laiku un padomu. Aizvest uz koncertu vai teātri, makšķerēt vai paspēlēt kopā kādu spēli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt