Panorāma

Panorāma

Panorāma

Čeku loterijā ik mēnesi izlozēs 30 000 eiro

Ainaži paliek slimnīcu kartē

Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainažos turpinās darbu un cer attīstīt jaunus pakalpojumus

Uz pusi samazinātais pacientu skaits, īsāks aprūpes laiks un siešana pie gultas nevis kā ārstēšanas metode, bet kā izņēmums – tas pārliecinājis veselības ministri, ka daudzajās apsūdzībās un izmeklēšanās ierautā Ainažu bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca darbu var turpināt.

Pirms Jāņiem pļavā aiz slimnīcas notiek ielīgošana. Visi pacienti – nu jau vairs ne 80, bet 35 – kopā ar aprūpes personālu lauž sieru un dzer kvasu. Tikmēr slimnīcā notiek svarīga vizīte. Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībi/Par”) un valsts galvenais psihiatrs Elmārs Tērauds ierodas pārliecināties, vai iestādes jaunais vadītājs sasniedzis mērķus.

“Dakterim izdevies neticamu izrāvienu, un Ainaži būs tā vieta, kur bērni ar smagām psihiskām saslimšanām varēs saņemt palīdzību,” saka ministre.

Joprojām gan jāturpina mazināt riski, ka kāds pacients tur atrodas sliktu ģimenes apstākļu, ne smadzeņu saslimšanas dēļ. Tērauds rosina veidot speciāli izvēlētu cilvēku grupu, kas regulāri to pārbaudītu:

“Cilvēktiesību, bērnu tiesību, pacientu organizāciju pārstāvji varētu apmeklēt iestādi, lai mazinātu risku par cilvēktiesību un bērnu tiesību pārkāpumu.”

Mazāk zāļu, vairāk cita veida terapijas. Visam personālam par 50% palielināta alga. Taču brīvu vakanču gan netrūkst. Lai nodrošinātu darbu, aicina ergoterapeitu, arī bērnu psihiatru, jo skandālos ierautais devies pensijā, bet abi jaunie vēl ir rezidenti.

“Aizgāja prom, tas ir izdegšanas dēļ. Bet mūsu jaunie ārsti gūst ļoti labu praksi,” skaidro Ainažu psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītājs Aigars Kišuro.

Kā vienu no labiem rādītājiem jaunais vadītājs min to, ka samazinājies piespiedu fiksēšanas skaits. Agrāk bērnu siešana pie gultas bija gluži vai ārstēšanas metode. “Līdz ar pacienta skaita samazināšanos aprūpētāju skaits ir pieaudzis. Un tā piespiedu fiksēšana, tas jau ir izņēmums,” saka slimnīcas vadītājs.

Nākotnē tur cer attīstīt jaunus pakalpojumus. Ārstēt bērnus ar ēšanas traucējumiem, kas ir specifiska psihisko traucējumu daļa un kur svarīgs visas ģimenes atbalsts. Arī izveidot īpašu terapijas centru bērniem ar autismu. Tāpat plānots nodalīt pusaudžus no bērniem.

Un vismaz nākamos piecus gadus jautājums par Ainažu pastāvēšanu ir noņemts no dienaskārtības. “Ainažu slimnīca būs pilnīgi noteikti uz palikšanu Latvijas slimnīcu kartē,” sola Viņķele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti