Bērni atzinīgi novērtē grāmatu par Sibīrijas izsūtījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pasniegtas bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas balvas. Tajās atzinību izpelnījušās grāmatas, kas tulkotas no svešvalodām, arī latviešu autoru darbi. Tēmas ir visdažādākās: fantastika, stāsti par izsūtījumu un romāni. Šogad 17 tūkstoši bērnu no Latvijas un arī citām valstīm varēja iepazīties ar jaunāko literatūru un pirmo gadu arī vecākiem bija ļauts vērtēt un piedalīties lasīšanas priekā. 

Lielo lasīšanas svētku noslēgumā pasniegtas virkne balvu. Vairākās nominācijās sadalītes balvas grāmatām, kas tulkotas vai sarakstītas tepat Latvijā. Tā mazāko klašu grupā lielāko atzinību ieguvušas grāmatas „Kurmītis un bikses", kā arī „Nozagts oranžs divritenis". 5.-7. klašu grupā lielāko atzinību ieguvusi grāmata „Emīlija dīvaine", bet trešo vietu izpelnījusies Valda Rūmnieka sarakstītā „Atnācēji", kam šogad gaidām triloģijas noslēguma izdevums.

Valdis Rūmnieks:"Bērns ir ļoti aktīvs, ļoti vērīgs lasītājs, savā ziņā ļoti nežēlīgs. Ja darbs ir garlaicīgs vai ir kļūdas, bērns to uzreiz pamana un galvenais, ka bērns ir radošs lasītājs".

Kā skaidro žūrijas vadītāja, Latvijas nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, tad liels prieks, ka 8.-12 .klašu grupā par labāko atzīta grāmata "Starp pelēkiem toņiem".

Silvija Tretjakova: "Grāmatas par Sibīrijas izsūtījumu „Starp pelēkiem toņiem" rāda, ka mūsu bērni ir nopietni lasītāji un spēj atšķirt labu grāmatu no vājas".

Tretjakova skaidro, ka šogad izdevies iegūt veiksmīgi finansējumu, lai varētu apbalvot katru bērnu un arī noslēguma pasākumā piedalītos daudz jauno žūrijas locekļu. Viņa vērtē, ka pateicoties konkursam, autoru grāmatas varēja nokļūt teju 600 bibliotēkās, tomēr ar to nepietiek, un būtu labi, ja valsts atbildīgāk varētu palīdzēt bērnam nokļūt pie grāmatas. "Šī programma varēja iet visās vairāk kā 800 skolu bibliotēkās, un būtu tikai normāli, ja Izglītības un zinātnes ministrija tam veltītu lielāku uzmanību. Lasītprasme ir atkarīga no lasītprieka, jo bērns trenējas uz grāmatām, kas ir aizraujoši stāsti."


Rakstnieks Vlads Rūmnieks uzskata, ka bērnu žūrija ir ļoti nepieciešama, jo bērnu no datora pievērš grāmatām un ļauj viņam justies novērtētam. "Jāmeklē citi nopietnāki un interesantāki veidi, kā bērnu atgriezt pie grāmatām. Bērnu žūrija ir vajadzīgs un vērtīgs veids. Es pats esmu piedalījies vairākos sarīkojumos, kur bērni zīmē pēc grāmatas vai raksta turpinājumus. Viņi iesaistās aktīvā radoša procesā un es jūtu, ka bērniem tas ārkārtīgi patīk."


Šogad pirmo reizi arī vecāki varēja vērtēt grāmatas savā izvēlētā žūrijā, un rezultātā  pieci vecāki arī kļuvuši par sava veida vēstniekiem, kas savā novadā, pagastā vai kultūras namā ar pilnu grāmatu mugursomu popularizēs lasīšanu kā prieka pilnu nodarbi. Bērnu un jauniešu žūrija tiek rīkota jau 13 gadu.


Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti