Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pieprasa atcelt NĪN vienīgajam mājoklim

Dienas ziņas

Vienkoču parkā atzīmē Koksnes dienu

Ministrs izsaka pateicību Kalnu vidusskolas jaunsargiem

Bergmanis izteicis pateicību Nīgrandes jaunsargiem par palīdzību ugunsgrēkā nonākušajiem kaimiņiem

„Šis ir viens no cēlākajiem darbiem, ko daru kā ministrs,” tā atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība). Viņš pirmdien, 27.martā, ieradās Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā, lai par drosmi, pašaizliedzību un spēju reaģēt krīzes situācijās pasniegtu pateicības tiem 22 jaunsargiem, kuri palīdzēja no degošas dzīvojamās mājas glābt nelaimē nonākušo cilvēku iedzīvi.

Pacilātā noskaņojumā uz Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolu dodas to jaunsargu vecāki, kuru bērni 22.martā palīdzēja glābt iedzīvi no degošas dzīvojamās mājas līdzās skolai. Teikt paldies gan jaunsargiem, gan viņu vecākiem bija ieradies aizsardzības ministrs. 

„Šeit mēs redzam to, par ko mēs vienmēr daudz stāstām, bet kas dzīvē ir arī izdarīts un tas ir ieaudzināts šiem jauniešiem – šī gatavība palīdzēt, neskatoties uz briesmām,” savā runā uzsvēra Bergmanis.

Kalnu vidusskolā ir senas Jaunsardzes tradīcijas. Tā arī bija pirmā vidusskola Latvijā, kura jau 1997.gadā ieviesa tolaik jaunu izglītības programmu - Valsts aizsardzības mācību. Skolā atzīst – šis ir viens no gadījumiem, kas parāda, cik svarīgi ir iemācīt jauniešiem izlēmīgi rīkoties kritiskā situācijā un prast palīdzēt. Paši jaunieši ir gandarīti par paveikto.

Jāteic, ka atbalsts ugunsnelaimē cietušajai ģimenei turpinās. Biedrība „Mūsu vārds” uzsākusi ziedojumu vākšanu, lai palīdzētu ēkas atjaunošanai.

Nodegušās mājas saimnieks atzīst, ka vēl tikai apzina ugunsgrēka nodarītā posta apjomu, lai saprastu, kuras ēkas konstrukcijas vēl glābjamas, kuras jānojauc.

Daļa ģimenes pašlaik mīt līdzās esošajā keramikas darbnīcā, kur ir viena istabiņa dzīvošanai, daļa ģimenes pie draugiem.

„Pašreiz svarīgākais - visi dokumenti, izziņas apdrošināšanai, tā jau remonti vēl nekā nenotiek," stāsta mājas saimnieks Valdis Jaunskungs.

Vietējie iedzīvotāji Jaunskungu ģimenei palīdzējuši gan nelaimes dienā, gan turpina to darīt joprojām. Piemēram, biedrība „Mūsu vārds” uzņēmusies iniciatīvu vākt ziedojumus. Šobrīd jau esot saziedots ap tūkstoš eiro.

„Tiešām ļoti aktīvi. Interesējas, kur var ziedot. Vietējie iedzīvotāji maksā skaidrā naudā. Pensionāri  nāk, cik katrs ietaupījis, cik var atļauties palīdzēt,” uzsver biedrības „Mūsu vārds” valdes locekle Inta Kaugere.

Aizsardzības ministrs atzina, ka ikdienā cilvēki par maz pateicas un šis gadījums parādījis, ka nepieciešamas speciālas pateicības zīmes tieši jaunsargiem par īpašiem nopelniem.

Jau vēstīts, ka Saldus novada Nīgrandes pagastā trešdien, 22.martā, aizdegās privātmāja blakus Kalnu vidusskolai. To pamanījuši, skolēni devās palīgā iedzīvotājiem iznest iedzīvi. Arī jaunieši saelpojās dūmus un tika nogādāti slimnīcā, bet lielākā daļa no jaunsargiem jau tajā paša dienā tika izlaisti ārā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt