Panorāma

Leļļu teātrī izrāde pieaugušajiem

Panorāma

Panorāma

Visa Rīga bīstamās bedrēs

Bedrainās ielas apdraud satiksmi Rīgā, atbildīgie vaino «objektīvus apstākļus»

Pārsistas riepas un neapmierināti autovadītāji – šāda saspringta atmosfēra pēdējā laikā valda Rīgas ielās. Lielas, dziļas bedres, kas galvaspilsētā ir teju visur, apdraud satiksmes drošību, un ne vienam vien autovadītājam to dēļ savu transportlīdzekli jau nācies remontēt. Kaut arī daudzi cilvēki sociālajos tīklos veltījuši asu kritiku Rīgas domes Satiksmes departamentam, tā pārstāvji uzskata, ka ar situāciju tiek galā.

Aleksandra Čaka ielā brauktuve ir ļoti sliktā stāvoklī - to var ļoti labi just, jo automašīna kratās uz visām pusēm. Autovadītājs Jānis saka, ka braukšana ir ļoti "jauka”. "Bedrīšu vairāk kā savas saprašanas," viņš piebilst.

Dziļas un bīstamas bedres ir teju visā galvaspilsētā – sliktā stāvoklī ir, piemēram, Juglas, Krasta un citas ielas.

Vietām bedres noklājušas gandrīz visu braukšanas joslu un autovadītājiem no tām izvairīties vienkārši nav iespējams.

“Nu šausmīgi, šausmīgi, it īpaši šajā laikā," saka Larisa. "Es nezinu, vai tik tiešām projektētāji nevar ielikt normālu asfaltbetonu? Nu, šis acīmredzot nav nekur derīgs, ja pie mazām temperatūras maiņām šādas bedres." Ar viņu vienisprātis ir cits autovadītājs Andis: “Viņas [bedres] arī paliek lielākas. Un arī salāpītās pēc divām dienām jau ir izjukušas."

Savukārt Einārs norāda, ka nepatīkamas ir situācijas, ka priekšā braucošās automašīnas met gaisā pajukušā asfalta akmeņus. Tikmēr Vigo piebilst, ka cenšas apbraukt bedres, bet, no vienas izvairoties, tā otrā iekšā."

Par Rīgas bedrainajām ielām runā arī daudzi sociālo tīkli lietotāji. Un ne mazums asi kritizē Rīgas domes Satiksmes departamentu par to, ka viņi pie šībrīža ielu stāvokļa vaino nevis sliktas kvalitātes segumu, kam vajadzīgs kārtīgs remonts, bet gan mainīgos laika apstākļus.

Departamentā norāda, ka, saņemot informāciju par bedrēm, tās tiek labotas, cik vien tas ātri iespējams.

Šobrīd avārijas bedres lāpa ar aukstā asfalta tehnoloģiju, taču tas ir pagaidu risinājums. Tas nozīmē, ka bedre tiek iztīrīta, nosusināta un tajā tiek ieklāts aukstā asfalta maisījums. Pēc pārstāvju teiktā, līdz šim šādā veidā salabots ielu segums vairāk nekā 11 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters stāsta, ka bedres tiek aizlāpītas, bet tās rodas ļoti strauji, un ir dažu minūšu jautājums, lai tās izveidotos.

"Mēs nevaram noliegt to, ka riepas tiek pārsistas, bet kā jau teicu – tie ir objektīvi apstākļi, tās bedres veidojas. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem – vienkārši ar to ir jārēķinās," sacīja Valpēters.

Kad gaisa temperatūra būs augstāka par +5 grādiem, bedres varēs labot ar karstā asfalta tehnoloģiju, kas ir noturīgāka. Taču, lai novērstu šādu bedru veidošanos vispār, kritiskākos posmus, piemēram, Čaka un Krasta ielu nepieciešams atjaunot pavisam. To departaments sola darīt tuvāko gadu laikā.

5 komentāri
Anonīms lietotājs 6178
cietušajam nav jādomā par apstākļiem, kāpēc un kas, bet jāpiedzen no ceļu uzturētāja zaudējumi, kas radīti transporta īpašniekam, kurš maksā Transporta nodokli, lai ceļi būtu labā kvalitātē. Ja viņi nepilda to, kas likumā ir paredzēts, lai sedz zaudējumus ar labu, ja nē, tad vajag pieteikt prasību tiesā.
Anonīms lietotājs 22614
Ja ceļus būvē no kaltētiem pīļu mēsliem - protams, tie objektīvi izšķīst! jautājums cits - kādiem materiāliem tiek budžetēts projekts?
Anonīms lietotājs 19176
Toties Brīvības iela Valsts 100.jubilejas gadā izremontēta ļoti labi! Kritiķi, esiet reālisti! Ziemas klimats ir sabojājis ielas un ceļus ne tikai Rīgā. To regulāri rāda TV!
Astride Veselova
Vai Rīgā tiešam kads vēl cer, ka tiks salabotas ielas , vai jūs nesaprotat, ka visa nauda nozagta, kura bija paredzēta ceļu atjaunosanai. Tieši tā, atjaunošanai...nevis bedru lāpīsanai, kurām atkal aiziet nelietderīgi izsaimniekota nauda. Vajadzētu to Rīgas mēri..mērgli un visus pārējos domes zagļus sabāzt pa bedrēm un braukt pāri....tad būtu kāda jēga......bet tagad, jūtaties kā Sibīrijā, kur ceļu nav. Tāda ir palikusi Rīga ar slaveno krievu Ausaini priekšgalā.........neko citu negaidiet, kamēr to šeptmani nogāzīs no troņa.kur viņs vada treknas dienas ...
Anonīms lietotājs 18959
Čaka ielu vajadzēja jau pagājušogad remontēt,nevis tuvāko gadu laikā. Kad beidzot kādu sauks pie atbildības?!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti