Panorāma

Neaizmirstiet notīrīt arī telefonu!

Panorāma

Sauc pēc palīdzības, jo netiek mājās!

Lutera baznīcu slēdz uz mēnesi

Baznīcas aicina dievkalpojumus klausīties interneta tiešraidēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Vīruss ietekmē arī garīgo dzīvi - Rīgas Lutera draudzes baznīca Torņakalnā svētdien, 15. martā, būs slēgta. Dievkalpojumi nenotiks mēnesi, laulības – bez viesiem. Citas draudzes gan pulcēsies uz misi vai dievkalpojumu, bet lūdz ģimenes un seniorus palikt mājās. Lai mazinātu iespēju inficēties, Dieva vārdu aicina klausīties attālināti – internetā vai televīzijā.

Tukšajā Torņakalna baznīcā sestdien ir tikai mācītāji un draudzes locekle ar kameru. Tajā notiek dievkalpojuma ierakstīšana. To elektroniski saņems vismaz 8 tūkstoši kristiešu. Līdz 14. aprīlim baznīca ir slēgta, tas nozīmē – arī Lieldienas svinēs attālināti.

"Tā vietā mēs visiem draudzes locekļiem nosūtām svētbrīdi ar grēksūdzi, lūgšanu, sprediķi, jo uzskatām, ka ir svarīgi izvairīties [no pulcēšanās]. Pieejam nevis pēc burta, bet pēc gara. Šim satraukumam, bažām, liekam pretī atbildību par sevi un citiem. Mums jāmazina risks, ka vīruss izplatās. Bet es gribu aicināt – nepaliekam vientuļi," pauda Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls.

Laulības iespējamas bez viesiem. Kristības jau esot pārceltas. Netālu esošajā baptistu draudzē svētdien zvani uz dievkalpojumu skanēs, taču – bez bērniem un senioriem. Katoļu baznīcas svētdien būs atvērtas. Taču atkal – ja cilvēks ir saslimis vai ja ir bail saslimt – droši var palikt mājās.

Aizvien vairāk Latvijas draudžu jau pirms šī vīrusa laika savus dievkalpojumus translēja tiešraidēs, tāpēc svētdienas e-dievkalpojumi nav nekāds jaunums, vien iespēja dzirdēt Dieva vārdu, neizejot no mājas.

Sekojot līdzi aktuālajai notikumu virzībai valstī, Romas katoļu Baznīcas Latvijā Bīskapu konference norāda, ka ticīgās tautas līdzdalība svētdienas un darbdienu dievkalpojumos līdz nākamajiem rīkojumiem būs iespējama neklātienē. To nodrošinās "Radio Marija Latvija", "Latgales radio" vai citi saziņas līdzekļi.

Svētdien, 15.martā, "Radio Marija Latvija" nodrošinās dievkalpojumu tiešraidi plkst. 8, 11, 16 un 18, tāpat video tiešraidi plkst. 12 "Facebook" un "YouTube" kanālos nodrošinās Siguldas katoļu draudze. Informācija par turpmāko sekos. Katoļu baznīca lūdz izmantot šo iespēju un ņemt dalību dievkalpojumos, paliekot mājās.

Arī Latvijas Pareizticīgā baznīca aicina slimības izplatības laikā neizturēties vieglprātīgi un ievērot profilaktiskos pasākumus. Paredzēts, ka sestdien, 22. martā, visos Latvijas pareizticīgo dievnamos tiks kalpots aizlūgums “Postošas sērgas un nāvējošas slimības laikā”, kura kalpošanas kārtība atrodama Lielajos trebņikos (dievkalpojumu kārtības grāmatā), gan vecajos, gan jaunajos izdevumos.

Pareizticīgā baznīca aicina ticīgos būt savaldīgiem, saglabāt skaidru prātu un mieru, ko dāvā lūgšana, kā arī atgādina, ka ticīgam cilvēkam neklājas padoties panikai un bailēm, bet paļauties uz Dieva gribu un žēlsirdību, jo ikviena cilvēka dzīvība ir Viņa Debesu Tēva rokās.

Dievnami būs atvērti individuālai lūgšanai. Dievkalpojumus translē arī Latvijas Televīzija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti