Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tukuma novadā plosījies virpuļviesulis

Bāriņtiesas: labklājības ministres izteikumi grauj uzticēšanos

Bāriņtiesas: Labklājības ministres izteikumi grauj uzticēšanos 

Pašvaldību savienība un Bāriņtiesu darbinieku asociācija paudusi neizpratni par labklājības ministres Ramonas Petravičas ("KPV LV") izteikumiem par bāriņtiesām, kuri pasliktinājuši sabiedrības uzticēšanos bāriņtiesām. Ministre skārusi ļoti šauru bāriņtiesu darbības jomu, pilnībā neiedziļinoties bāriņtiesu darbā, specifikā un funkcijās.

Bāriņtiesu darbiniekus sadusmojis labklājības ministres iepriekš teiktais, ka bērnu tiesību aizsardzības sistēmā bāriņtiesas ir vājais posms. Bāriņtiesu darbiniekiem trūkstot pieredzes un zināšanu bērnu tiesību nodrošināšanā, kas atsevišķos gadījumos robežojoties ar neieinteresētību. Par to liecinot bāriņtiesu atšķirīgie lēmumi ļoti līdzīgās situācijās. Kā uzsver Bāriņtiesu darbinieku asociācijā, ministrijas viedoklis tapis, nekonsultējoties ne ar asociāciju, ne pašvaldībām. Un to nevarot attiecināt uz visām bāriņtiesām.

"Valsts kontroles ziņojumā tika pārbaudītas tikai 16 bāriņtiesas. Līdz ar to tas ir vispārināti, un attiecināt uz visām bāriņtiesām, ka bāriņtiesu sistēmā ir vājākais punkts, ir ļoti nekorekti, un tas ir neprecīzi teikts.

Bāriņtiesas vienmēr ir bijušas par kapacitātes stiprināšanu. Ar šo paziņojumu mums ir ļoti apgrūtināta bāriņtiesu darbība, pavājināta sadarbība ar mūsu klientiem. Līdz ar to veidojas cilvēku neuzticēšanās bāriņtiesām," stāstīja asociācijas vadītāja Aurika Zīvere.

Bāriņtiesu darbinieku asociācijai pašlaik neesot nekas zināms par gaidāmo reformu. Ministrija sola, ka konkrēts modelis būšot gatavs decembrī, un to piedāvāšot īpaši izveidota ekspertu grupa. 
 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti