Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Studenti no ASV apgūt krievu valodu Daugavpilī

Bāriņtiesas aicina pārtraukt nomelnošanas kampaņu

Bāriņtiesas aicinās ministru Reiru pārtraukt tās «apmelojošo kampaņu»

Latvijas Bāriņtiesu asociācijas biedri piektdien, 8.decembrī, Liepājā apsprieda saturu rezolūcijai, kurā vēlas pieprasīt labklājības ministram Jānim Reiram ("Vienotība") pārtraukt "bāriņtiesas apmelojošo kampaņu" un izstrādāt konkrētu rīcības plānu, kā bez vecāku gādības palikušiem bērniem nodrošināt iespēju augt ģimeniskā vidē. Bāriņtiesu darbinieki ir aizvainoti par ministra izteikumiem radio intervijā – ka bāriņtiesas nepilda savas funkcijas un neaizstāv bērnu intereses.

Bāriņtiesu asociācijas konferencē Liepājā piedalījās aptuveni 280 bāriņtiesu darbinieki no visas Latvijas, pārspriežot, kā nākotnē kvalitatīvāk veikt savus pienākumus un kā atspēkot labklājības ministra masu medijos pausto kritiku par bāriņtiesu darbu. Piemēram, viens no ministra pārmetumiem bija, ka potenciālajiem adoptētājiem bāriņtiesas nesniedz pilnvērtīgu informāciju par bērnu, un, kad bērnam jāizlemj, vai piekrist adopcijai, bāriņtiesa viņu neaizstāv.

Piektdien apspriestajā rezolūcijā, ko Bāriņtiesu asociācija tuvāko dienu laikā plāno izsūtīt valdības pārstāvjiem, pārmetumi noraidīti un minēts, ka bāriņtiesa ir tikai viens no valsts izveidotas sistēmas instrumentiem, taču tagad tiek padarīta par galveno vaininieku situācijā ar tā sauktajiem "sistēmas bērniem".

"Valstij ir jāuzņemas šī atbildība, atbildība jāuzņemas mums kopā, meklējot iespējas un risinājumus," teica Latvijas Bāriņtiesu asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Meldere.

"Ja esat izvirzījuši prasības un mēs tām atbilstam, tad ļaujiet strādāt. Varu salīdzināt – tiesa dara aptuveni to pašu, ko bāriņtiesa – izšķir domstarpības, bet tiesu neviens neuzdrošinās tā nogānīt kā bāriņtiesu," piebilda Jēkabpils bāriņtiesas priekšsēdētājs Tālis Zalva.

Konferencē piedalījās arī Tiesībsarga biroja un tiesu pārstāvji, paužot savu viedokli par bāriņtiesu darbu un pieņemto lēmumu kvalitāti. Zināms, ka pērn 44 gadījumos vecāki tiesā pārsūdzējuši bāriņtiesas lēmumu, bet tiesa atcēlusi tikai četrus no tiem.

"Ir gan pārkāpumi bāriņtiesu darbā, gan ir bāriņtiesas, kas strādā godprātīgi un dara vairāk, nekā no tām var sagaidīt.

Mēs nevaram teikt – visas bāriņtiesas ir tādas un tādas, ir jārunā konkrēti," atzīmēja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Labklājības  ministrs Reirs piektdien atrodas darba vizītē ārzemēs, tāpēc viņa viedokli par rezolūciju neizdevās noskaidrot. Bāriņtiesu darbinieki atzina, ka ir atvērti konstruktīvam dialogam ar Labklājības ministriju, taču nevēlas pieļaut, ka sabiedrībai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību uzspiež viedokli par bāriņtiesu visvarenību un bezatbildību.

1 komentārs
Jānis Lietavietis
Tas katrā ziņā ir bezatbildīgi no ministra puses mētāties ar abstraktiem apgalvojumiem par sliktu darbu, viņa pienākums būtu izmeklēt šādas aizdomas un runāt jau par konkrētām bāriņtiesām, konkrētām amatpersonām, kas darbu veic slikti, attiecīgi arī veicot darbības, lai situācija neatkārtotos. Ja tiešām pilnīgi visas bāriņtiesas funkcionētu slikti - arī pašam ministram būtu jāatkāpjas, par šādas situācijas pieļaušanu, jo augšējais vadītājs ir personīgi atbildīgs par to kā sistēma darbojas kopumā. Vispār jau Eiropas princips, ka vadītājs vienmēr atbild, būtu jāievieš arī Latvijā, citādi viņi par atbildību saņem lielas algas, bet kad ir problēmas, tad visa vaina vienmēr tiek novelta uz padotajiem, nevis pašu vadītāju, kas nepienācīgi ir uzraudzījis notiekošo un nedrīkstēja pieļaut, ka rezultāti izpaliek vai darbs ir nekvalitatīvs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti