De Facto

Iespējams interešu konflikts premjeres padomniekam

De Facto

Ministrijām uzņēmumus vairs neņems nost, centralizēs vien vadlīnijas

Deputāts Zaķis uz apsūdzētā biroju vedis savus bukletus

Balsu pirkšanas tiesa: Zaķis uz apsūdzētā biroju vedis bukletus

Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (“Vienotība”) Rēzeknes tiesai šonedēļ stāstīja par savu draudzību ar balsu pirkšanā apsūdzēto uzņēmēju Andri Kozuli, ziņo LTV raidījums “De facto”. Vēlēšanu dienas vakaru Zaķis pavadīja ar apsūdzēto Kozuli – viņi kopā ar satiksmes ministru dzēruši kafiju.

Rēzeknes tiesā turpina skatīt krimināllietu, kuras ietvaros Sakstagala iedzīvotājs Andrejs Sačkovskis un vietējais uzņēmējs, SIA “VLAKON” īpašnieks Andris Kozulis ir apsūdzēti par 10 vēlētāju uzpirkšanu “Vienotības” politiķa Dzintara Zaķa labā.

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Pēteris Rutkovskis tiesai atklāja apsūdzības versiju: Zaķa draugs Kozulis piedāvājis vietējam iedzīvotājam Sačkovskim nobalsot par Zaķi un arī uzpirkt citu vēlētāju balsis, par katru balsi piedāvāja samaksāt 20 eiro. Sačkovskis uzrunāja desmit cilvēkus pārdot savu balsi, divi no piedāvājuma atteikušies. Apsūdzības runā prokurors norādīja - par uzpirktajām balsīm Kozulis Sačkovskim samaksāja divas dienas pēc vēlēšanām, pretī saņēmis pierādījumu, ka nobalsots pareizi – atlikušās vēlēšanu zīmes, ko Sačkovskim atdevuši visi uzpirktie vēlētāji.

Viens no lieciniekiem tiesai apstiprināja, ka savu balsi Sačkovskim pārdevis, bet Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji, kas vēlēšanu dienā strādāja Sakstagala iecirknī, norādīja, ka pie biļetenu skaitīšanas atklājās savāda aina - desmitiem biļetenu bija vienādi “kā pēc diktāta”.

Pirms vēlēšanām Zaķis uz Kozuļa biroju atvedis priekšvēlēšanu materiālus, tostarp – individuālus aģitācijas bukletus. Tajos - politiķa fotogrāfija un balsošanas biļetena paraugs, kur izdarīta atzīme par labu viņam. Viens no lieciniekiem stāstīja, ka līdzīgu paraugu pirms balsošanas viņam rādīja Sačkovskis. Prokuratūra uzskata, ka aizpildītā biļetena paraugu Sačkovskis ir saņēmis tieši no Kozuļa un kā balsošanas instrukciju to rādīja visiem uzpirktajiem vēlētājiem.

Zaķis tiesas procesā ir liecinieks. Viņš tiesai stāstīja, ka ar Kozuli ir pazīstams kādus piecus gadus, kopā makšķerē un vismaz reizi divās nedēļās sazvanās. Saeimas vēlēšanu dienas vakaru Zaķis pavadījis ar Kozuli - ieradās uz svinīgu pasēdēšanu pēc makšķerēšanas. Tajā piedalījās arī „Latvijas autoceļu uzturētāja” priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss (“Vienotība”). 

“De facto” jau iepriekš ziņoja, ka Kozuļa uzņēmums bez konkursa piegādā šķembas „Latvijas autoceļu uzturētājam”, kas Latgalē veic ceļu labiekārtošanu. Šīs uzņēmums pakļaujas “Vienotības” pārraudzībā esošajai Satiksmes ministrijai.

Dzintara Zaķa pilna liecība Rēzeknes tiesā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt