Panorāma

D. Reizniece-Ozola pamet "Latvijai un Ventspilij"

Panorāma

Melanomas zāles valsts beidzot apmaksā

Ko darīs nepārvēlētie daputāti?

Ko darīs nepārvēlētie Saeimas deputāti?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tikai trešdaļai līdzšinējo Saeimas deputātu izdevies gūt vēlētāju uzticību un tikt pārvēlētiem nākamajā sasaukumā. Daļa nepārvēlēto deputātu sola arī turpmāk palikt uzticīgi politikai, citi atjaunos profesionālo darbību.

Līdzšinējās Saeimas pilnvaras beigsies 6. novembrī. Līdz ar pilnvaru beigām daudziem parlamentāriešiem būs jāmeklē arī jauns darbs.

Saeimas ārpusfrakciju deputāts Ringolds Balodis, kurš12.Saeimā iekļuva no partijas “No sirds Latvijai” saraksta, klāstīja, ka viņš ir Latvijas Universitātes profesors un advokāts un pēc Saeimas pilnvaru beigām “vairāk jāstrādā nacionālo ideju vārdā”. Viņš pieļauj iespēju atjaunot advokāta darbu vai arī darīt kaut ko citu paralēli profesora darbam. 

Saeimas ārpusfrakciju deputāts Anrijs Matīss, kurš 12. Saeimā ievēlēts no “Vienotības”, bet 13.Saeimas vēlēšanās startēja no “Saskaņas” saraksta, LTV atzina, ka pametīs politiku.

Viņš arī piebilda, ka ir jāizvērtē kļūdas, jādomā, kā rīkoties, bet ar politiku viņš droši vien nenodarbosies, “daudz kas cits darāms”.

Partijas “Vienotība” 12. Saeimas frakcijas vadītājs, ārsts Hosams Abu Meri sacīja, ka turpinās darbu medicīnā, vairāk strādās savā praksē, un pacienti būs priecīgi, ka nebūs jāgaida mēnesis līdz pieņemšanai. Viņš arī turpinās darbu “Vienotības” valdē. 

Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas deputāte Inga Bite pastāstīja, ka sākumā vēlas atgūties un veltīt laiku bērniem, tad “domāšu tālāk”, bet par turpmāku darbību politikā viņa vēl nezina.  

Jauna nodarbošanās būs jāmeklē arī tiem, kuri jau pirms vēlēšanām izlēma paši nekandidēt.

Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Gaidis Bērziņš pastāstīja, ka atjaunos advokāta darbību, un arī negrasās pamest politiku, būs aktīvs Nacionālās apvienības biedrs.

Savukārt no “Vienotības” ievēlētais Saeimas ārpusfrakciju deputāts Dzintars Zaķis norādīja, ka viņa turpmākā nodarbošanās ir viņa darīšana, un “plašākai sabiedrībai diez vai no manis taps zināma”. Viņš gan atzina, ka politika viņu interesē un interesēs arī turpmāk, bet “kā tieši un kādā līmenī, laiks rādīs”.

Saeimā ir tikai viens deputāts, kuram nākamā 13. Saeima būs jau devītā Saeima pēc kārtas, kurā viņš ievēlēts – tas ir “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Viņš ironizēja, ka pats par sevi nebalsotu, un atzina, ka pēc tik ilgiem gadiem parlamentā mainās tas, ka kādreiz viņam bija atbildes uz visiem jautājumiem, kā jaunajiem, kas tagad ienāk Saeimā, bet  “tagad par visu sāku vairāk šaubīties”.

Jaunievēlētās Saeimas deputāti darbu sāks 6. novembrī ar zvēresta došanu un savu pilnvaru apstiprināšanu.

KONTEKSTS:

13.Saeima ir pierādījusi Latvijas pilsoņu ilgas pēc jaunas politikas un jauniem, līdz šim parlamentā nepārstāvētiem politiķiem. Vēlēšanu rezultāti rāda, ka aptuveni puse no nākamajiem Saeimas deputātiem būs bez pieredzes lielajā politikā, bet jaunajām partijām Saeimā ir 45 vietas.

Gandrīz visi Saeimā pārstāvētie spēki vēlēšanās zaudējuši vēlētāju atbalstu, un ir visai daudz politiķu, kuriem nāksies atvadīties no lielās politikas. Augusts Brigmanis no "zaļzemniekiem", Imants Parādnieks un Dzintars Rasnačs no "nacionāļiem" ir redzamākie politiķi, kuri varētu palikt aiz strīpas un Saeimā neatgriezties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti