Austrumu slimnīcas vadītāja Slokenberga un valdes loceklis Boka iesniedz atlūgumus

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga un valdes loceklis Viesturs Boka ceturtdien, 23.februārī, iesniedza atlūgumus. 

Sokenberga LTV informēja, ka atlūgumi iesniegti pēc pašu vēlēšanas un plašāk iemeslus pagaidām neskaidroja.  

LTV neoficiāli zināms, ka Veselības ministrija ir neapmierināta ar pašreizējo slimnīcas vadību.  Ceturtdien, 23.februārī, Veselības ministrija pieņēma atlūgumus, informēja ministrija.  

Stāstot par šāda lēmuma iemesliem, Anita Slokenberga Latvijas Radio norādīja, ka neredz iespēju vadīt lielāko slimnīcu Latvijā apstākļos, kad neseko skaidra vīzija problēmu risināšanā no atbildīgās Veselības ministrijas puses.  Personāls slimnīcā ir novecojis, ir kritiska finanšu situācija un cilvēki ir neapmierināti ar atalgojumu.  

“Neredzu iespēju vadīt slimnīcu pašreizējās Veselības ministrijas nostājas sakarā. Jau vairākkārt esmu vērsusi uzmanību uz to, ka universitātes slimnīcās situācija ir kritiska un ka to pastāvēšana Latvijas valstī, varētu teikt, ir apdraudēta,” Latvijas Radio pauda Sokenberga.

Anita Slokenberga: Par atlūguma iemesliem

“Nozarē ir samilzušas problēmas - gan samaksas jautājumi, gan pakalpojumu pieejamība, gan ārstniecības personu noslodze, gan arī to vecums. Tie ir jautājumi, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, bet Veselības ministrija tos nerisina, un Veselības ministrija arī nepilda savus kā veselības politikas plānotāja uzdevumus sabiedrības interesēs,” savu nostāju skaidroja Slokenberga.

“Šādos apstākļos, es domāju, ka nav iespējams vadīt Latvijā lielāko slimnīcu, ja nav skaidras nostājas no Veselības ministrijas puses. Mēs ar šo dienu abi divi esam iesnieguši atlūgumus, tātad mēs esam beiguši darba attiecības,” viņa piebilda. 

Uz vakantajām valdes locekļu amata vietām tuvākajā laikā izsludinās atklātu konkursu. Slimnīcas valdē darbu turpina valdes locekļi Artūrs Bērziņš un Kaspars Plūme, informēja ministrija. 

Veselības ministrija 2015.gada aprīlī no jauna apstiprināja iepriekš bez konkursa ieceltos valdes locekļus vairākās slimnīcās. Toreiz par Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāju iecelta līdzšinējā valdes locekle Anita Slokenberga, bet par valdes locekļiem - Boka un Kaspars Plūme, kurš pirms tam ir strādājis Valsts ieņēmu dienestā un Rīgas domes kapitālsabiedrībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti