RAKUS vadītāja alga sasniedz 8000 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tas ir tuvu likumā nospraustajiem atalgojuma griestiem 8590 eiro lielās valsts kapitālsabiedrībās.
"Tā bija alga, par kuru es biju gatavs iet projām no iepriekšējās darbavietas un stāties pretī šim izaicinājumam, kas ir mēģināt sakārtot Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu," skaidroja Paeglītis.
"Uzņēmums arī ir krietni lielāks. CSDD bija uzņēmums ir 700 darbiniekiem. Šeit ir 4300 darbinieku, pieci milzīgi stacionāri.
Tās problēmas, kas jārisina, ir tiešām samilzušas un gaida kaut kādu risinājumu," teica jaunais RAKUS vadītājs.
Salīdzinot ar divu iepriekšējo šīs slimnīcas valdes vadītāju algām, jaunā vadītāja alga ir gandrīz divas reizes lielāka. Tā celta no aptuveni 4600 eiro.
Paeglītis atzina, ka, salīdzinot ar citiem RAKUS vadītājiem, atbildība pēc būtības nemainoties. Viņš šobrīd pārņēmis tos pašus pienākumus, atbildības sfēras, kas bijušas iepriekšējai valdes priekšsēdētājai.
Paeglītis sacīja - 8000 eiro bija summa, par kuru ar ministriju vienojušies, bet, vai sākotnēji ministrija piedāvājusi mazāku algu, viņš neatbildēja.
"Tiešām tās lietas, kas uzņēmumā ir jādara, ir diezgan nopietnas. Es jau minēju gan atalgojuma sistēmu, kas ir jāsakārto, gan finanšu jomu, jo uzņēmums ir ilgstoši strādājis ar zaudējumiem. Ja uzņēmums strādā ar zaudējumiem, tad faktiski nav nekādu līdzekļu, lai tos novirzītu attīstībai vai lai pirktu iekārtas," skaidroja Paeglītis.
Veselības ministrijā neatklāja, kādu algu sākotnēji piedāvājuši jaunajam RAKUS vadītājam.
Iepriekš Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis norādīja – ieceļot jaunu vadītāju, atalgojumam nevajadzētu tik būtiski mainīties.
"Faktiski būtu jāvērtē, vai šajā gadījumā nav pārkāpti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz to, ka 2017.gadā un turpmākajos gados, pārskatot atlīdzības apmēru valdes un padomes locekļiem, pieaugums, kas drīkst būt gadu pret gadu, nedrīkst pārsniegt 25 procentus no esošās atlīdzības," sacīja Vesperis.
VM valsts sekretārs Aivars Lapiņš uzsver, - viss ir likumīgi. "Šis ir ļoti liels uzņēmums, un mēs ar profesionālas personālatlases kompānijas palīdzību esam atraduši sekmīgāko un atbilstošāko kandidātu."
Lapiņš norāda, ka no vairākiem kandidātiem ir izvēlēts labākais. "Šis atalgojums ir ilustrācija tam, kāds ir nepieciešams šāda līmeņa Latvijā lielākās slimnīcas un daudzos profilos un programmās lielāko Latvijas daļu ar manipulācijām, operācijām pacientus apkalpojošajai slimnīcā nodrošināt. Tas atbilst arī darba tirgum, kāds Latvijā ir."
Slimnīcu 2016.gada darbības rādītāji
- Austrumu slimnīca: neto apgrozījums - 97 371 617 eiro, bilances kopsumma - 93 776 923 eiro; vidējais darbinieku skaits - 4413.
- Stradiņa slimnīca: neto apgrozījums 87 034 656 eiro, bilances kopsumma 130 990 528 eiro, darbinieku skaits - 2 992.
- Bērnu slimnīca: neto apgrozījums 35 225 211 eiro, bilances kopsumma 60 158 025 eiro, darbinieku skaits - 2 087.
Avots: Veselības ministrija
Salīdzinājumam - Bērnu slimnīcas vadītāja Valta Ābola alga ir 5300 eiro. Tā šogad celta par vairākiem simtiem. Savukārt Stradiņa slimnīcas vadītājas alga nav mainījusies kopš 2016.gada – Ilze Kreicberga saņem 4600 eiro. Tas ir krietni mazāk nekā RAKUS vadītājam.
Ministrijā, pamatojot algas, vairākkārt uzsver RAKUS lielumu. Tomēr pēc 2016. gada neto apgrozījuma Stradiņa slimnīca apgrozījusi vien par 10% mazāk, lai gan alga vadītājam ir uz pusi mazāka. Tikmēr, lai arī Bērnu slimnīca ir mazākā no trim gan pēc apgrozījuma, gan pēc darbinieku skaita – tās vadītājs saņem par vairākiem simtiem vairāk nekā Stradiņa slimnīcas vadītāja.
Ministrijā neizslēdz, ka arī pārējo lielo slimnīcu vadītājiem algas varētu celt.
Savukārt Paeglīša paveikto RAKUS vadībā ministrijā varētu vērtēt vasarā vai rudenī.