Dienas ziņas

A. Navaļniju neļauj izvest uz Vāciju

Dienas ziņas

Iepirkumu pārbaudē atklāj lielu cenu pieaugumu

Augustā Baltijas jūra ir visnegantākā

Augustā Baltijas jūra ir visnegantākā. Kā peldēties droši?

Tieši augustā Baltijas jūra mēdz būt neprognozējama, un peldēs svarīgi ievērot papildu drošību. Biežāk nelaime notiek ar pārgalvīgiem peldētājiem, kuri neizvērtē savus spēkus un citus apstākļus.Iesaka peldēties vietās, kuras pieskata profesionāli glābēji. Bet kā rīkoties, ja esi nonācis nelaimē un krastā vairs nav iespējams tikt saviem spēkiem?

"Galvenais ir nekrist panikā. Vajadzētu aizturēt elpu pirms nokļūsti zem ūdens. Un ienirstot mēģināt aizskart zemi, lai var atsperties un vieglāk tikt augšā," pastāstīja Ventspils pašvaldības policijas glābšanas dienesta vecākais glābējs Vincents Vilks.

Kad tas ir izdarīts, svarīgi ir maksimāli ilgi noturēties virs ūdens. Nemierīgā jūrā, kad ir viļņi, glābējiem slīkstošu cilvēku pamanīt ir daudz grūtāk. 

"Vislabāk būtu pievērst glābēju uzmanību - pamāt ar rokām. Galvenais arī ļoti nestresot un nesist ar rokām pa ūdeni, jo tas patērēs vēl vairāk spēka," norādīja Vilks.

Sastaptie Ventspilnieki gan uzsvēra, ka ir uzmanīgi, jo apzinās - drošība ir pašu rokās. 

Glābēji neiesaka cīnīties un peldēt pret straumi, tā tiks zaudēta vienīgi pēdējā enerģija. Straume nevar pavilkt cilvēku zem ūdens, tā tikai ievelk dziļāk jūrā.

"Mums ir speciāli pludiņi, ko vajag aplikt apkārt cilvēkiem, kas ir galvenais rīks, ar ko mēs varam izglābt cilvēkus, izņemot laivu," stāstīja glabējs Vilks.

Glābēji iesaka peldē vienmēr doties ar kādu kopā, lai būtu vismaz divi cilvēki. Ja nelaime gadījumā notiks ar vienu, drauga glābšanai vienmēr jāizvērtē savi spēki. Vislabāk glābšanai izmantot kādu garāku priekšmetu vai drēbju gabalu.

"Piemēram, arī meitenēm, var aiz matiem izvilkt, aiz gariem matiem. Tas būs vieglāk un drošāk, jo galvenais, lai nepieķeras klāt un nenoslīkst abi," ieteica glābējs.

"Zilā karoga" pludmalē apmeklētāju ievērībai vienmēr tiks izliktas arī peldēšanas brīdinājuma zīmes, kuras jāņem vērā. 

Glābēji iesaka pirms došanās peldē pārbaudīt, vai jūrā ir straumes, kuras peldētāju var ievilkt dziļumā. To izdarīt ir pavisam vienkārši, iebrienot ūdenī līdz celim. Ja atpakaļejošs vilnis būs spēcīgs un būs grūti noturēties kājās, tad nav ieteicams doties peldē dziļāk par jostas vietu. Ikvienā situācijā vienmēr jāizvērtē savi spēki un nevar aizmirst, ka jūra ir neprognozējama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt