Dienas ziņas

Dienas ziņas īsumā - 22.03.2017

Dienas ziņas

Rīgas Centrāltirgus – pārmaiņu priekšā

Blakus bērnudārzam būvē graudu kalti

Auces novadā vairāki vecāki neapmierināti ar graudu kaltes būvniecību blakus bērnudārzam

Auces novada Bēnes pagastā bērnudārzu no topošā graudu pirmsapstrādes kompleksa šķir vien iela un grāvis. Daudzi vecāki ar šādu situāciju nav apmierināti. Tomēr atzīst, ka zināmā mērā vainīgi arī paši, jo ignorējuši apspriedes par teritoriālo plānojumu.

Ik rītu ap 40 mazo bēnenieku dodas uz  bērnudārzu ''Rūķīši'', bet ielas otrā pusē, nepilnus 100 metrus tālāk, savās darba vietās ierodas būvnieki, kuru uzdevums šeit izbūvēt graudu pirmsapstrādes kompleksu ar 26 metrus augstām graudu uzglabāšanas novietnēm.

Pašvaldība  zemes gabalu iznomājusi uzņēmumam ''Balticovo''. Tas Bēnē savāks un kaltēs graudus, tā mazinot sava uzņēmuma ražošanas izmaksas.

„Nē, nu labi jau tas nav, protams. Katrā ziņā mēs vēl neredzam, vai tas traucē vai ne. Uz priekšu redzēs kā būs,” stāsta bērnudārza audzēkņa mamma Ilze.

„Uzsākot teritoriālo plānojumu Bēnes pagastā 2004.gadā, un, izskatot visu mūsu pagastā esošās teritorijas, šī jau no tāliem padomju laikiem ir rūpnieciskā zona, un līdz ar to arī mūsu teritoriālajā plānojumā šī teritorija tika iezīmēta kā rūpnieciskā zona,” skaidro Auces novada domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus (Latvijas Zemnieku savienība).

Vairums no rūpnieciskās zonas  zemes jau esot privātīpašumā, tāpēc pašvaldība a/s'' Balticovo'' līdz 2040.gadam  iznomājusi  vienīgo sev piederošo  zemes gabalu 0,37 hektāru platībā.Tā kā teritorija atrodas tālāk par 50 metriem no būvlaukuma, sabiedriskā apspriešana neesot nepieciešama. Vecāku viedokļi par jaunajiem kaimiņiem gan ir visai dažādi.

„Vismaz kaut kas Bēnē, jo Bēnē vairs nav ne šūšanas, ne kaut kādi cehi, nekā. Cilvēki staigā bez darba,” stāsta  bērnudārza audzēkņa mamma Kristīne.

„Tomēr bērnudārzs, un te smagās mašīnas braukās. Ir jau bijis, ka sētā ir ieskrējušas smagās mašīnas ar piekabēm,” neapmierināts ar kaltes būvniecību ir divu bērnu tētis Aigars.

Projekta attīstītāji  mierina – lai arī graudu kaltē plānots ievest 20,5 tūkstošus tonnu graudu, kas nozīmē, ka pa Bēni sezonas laikā pārvietosies par 500 kravas auto vairāk, transports ar kravu tikšot novirzīts pa blakus esošo Rūpniecības ielu. Bet, lai kaimiņus netraucētu troksnis, bunkuri izvietoti tā, lai paši veiktu skaņu slāpējošu funkciju.

„Investējām vēl papildus 30 000 eiro, tieši tādā īpašā trokšņu slāpēšanas aparatūrā, ko varētu salīdzināt ar mašīnas izpūtējiem. Mašīna bez izpūtēja būtu viens līmenis, bet tiek pievienotas specializētas caurules, kas slāpē troksni,” skaidro a/s''Balticovo'' komercdirektors Toms Auškāps.

Jaunajā  kompleksā būšot divas pastāvīgas darba vietas, bet sezonas laikā tiks nodarbināti seši cilvēki. Lielākais ieguvums no jaunās būves būšot  zemniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti