«Attīstībai/Par!» Satversmes tiesas tiesneša amatam virza advokāti Nikuļcevu

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši advokāti, tiesību zinātņu doktori Inesi Nikuļcevu, informēja AP Saeimas frakcijas pārstāve Lāsma Bindere.

Nikuļceva guvusi plašu pieredzi likumdošanas darbā, strādājot Tieslietu ministrijas valsts sekretāres vietnieces amatā, un trīs gadus bijusi Satversmes tiesas tiesneša palīdze. Viņa esot viena no nedaudzajām Latvijas advokātēm, kas specializējusies konstitucionālajās tiesībās un cilvēktiesībās.

Nikuļceva kā advokāte Satversmes tiesā ir pārstāvējusi vairāk nekā 30 iesniedzēju. Desmit gadījumos tiesa ir pilnībā vai daļēji atzinusi apstrīdētās tiesību normas par neatbilstošām Satversmei.

Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) Nikuļceva ir pārstāvējusi Latvijas pilsoņus 20 lietās. Nikuļceva ir  Satversmes komentāru līdzautore, arī daudzu profesionālo publikāciju autore.

"Inese Nikuļceva daudzus gadus strādājusi Satversmes tiesā un iepazinusi to gan no pilsoņu, gan valsts, gan tiesas puses.

Viņa zina, kas ir vajadzīgs cilvēkiem, kas vēršas Satversmes tiesā, un šī pieredze noderēs tiesā. Turklāt Inesei Nikuļcevai ir mūsdienīgs redzējums par Eiropas tiesību un cilvēktiesību attīstību Latvijā," sacīja AP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

2013. gadā Nikuļceva ar promocijas darbu par tautas nobalsošanu un vēlētāju likumdošanas iniciatīvu Latvijas Universitātē ieguva doktora zinātnisko grādu valststiesībās. Maģistra grādu starptautiskajās un Eiropas tiesībās Nikuļceva ieguva Rīgas Juridiskajā augstskolā 2001. gadā. Viņa pārvalda latviešu, angļu, franču, krievu, vācu valodu.

KONTEKSTS:

Saeimas deputātiem līdz 8. oktobrim jāvienojas par piemērotāko kandidātu Satversmes tiesas tiesneša amatam. Amats vakants kļuvis pēc tam, kad līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele pieņēmusi darba piedāvājumu Eiropas Savienības Tiesā. Lai arī oficiāli vēl neviens kandidāts šim ietekmīgajam amatam nav izvirzīts, izskanējušas jau vairākas kandidatūras – arī Saeimas deputātes Ineses Lībiņas-Egneres ("Jaunā Vienotība").

Satversmes tiesa īsteno konstitucionālo kontroli. Proti, tiesas spriešanas būtība Satversmes tiesā atšķirībā no citām tiesām ir izšķirt strīdus par tiesību normu atbilstību augstāka juridiskā spēka tiesību normām. Piemēram, vai pieņemtais likums atbilst Satversmei.

Satversmes tiesā var vērsties jebkurš cilvēks, ja viņš uzskata, ka ar likumu vai citu normatīvo aktu ir aizskartas viņa Satversmē ietvertās pamattiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt