Panorāma

Mārupē nogalināts advokāts U. Bērziņš

Panorāma

Tilts ir, saimnieka nav

Atstādina Rēzeknes slimnīcas ārstu Tihonovu

Atstādina Rēzeknes slimnīcas ārstu Tihonovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš insulta pacientei nesniedza kvalificētu palīdzību, atstādināts. Šī un citu gadījumu pārbaudes laikā ārsts pienākumus nepildīs. Tāpat tur gaida tiesas spriedumu par ārsta atbildību cita pacienta nāvē. Tikmēr pilsētas domē, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētājs, uzskata – daudzās sūdzības liecina, ka darba attiecības ar viņu jāpārtrauc vispār.

Uz savām “Puķukalna” mājām pensionētā pediatre Emerita Sperga vēl nav atgriezusies. Citkārt labsirdīgais Lācis rej. Viņa saimniece pēc insulta ārstējas Daugavpils slimnīcā.

Ģimene atminas, ka Rēzeknes slimnīcas uzņemšanā ārsts Tihonovs nebija pārliecināms, ka viņa ir insulta paciente un šis ir jau trešais insults. “Viņš praktiski neko nepārbaudīja. Medmāsa sarakstīja dokumentus un pati kustības pārbaudīja. Viņš pat nepienāca,” stāsta insulta slimnieces māsa Lūcija.

“Mana mamma ir ārste, lai arī pensijā un smagā stāvoklī. Viņas ideālisms ir arī man - ja redzi netaisnību, ir jāiet, nedrīkst nepadoties,” saka insulta slimnieces meita Ilze Sperga.

Balss Ilzes mammai vēl nav atgriezusies, bet kustības gan. “Cenšas kaut ko pateikt, kustas rokas un kājas. Pati jau apsēdās,” stāsta Lūcija. Daugavpils slimnīcā meita un māsa viņu apciemo bieži, lai gan tas ir pusotras stundas braucienā no mājām. Rēzeknes slimnīca būtu daudz tuvāk.

“Gribētu izteikt nožēlu, atvainoties un novēlēt izveseļoties!” Tā ārsta vietā ģimenei atvainojas Rēzeknes slimnīcas valdes loceklis ārstniecības jautājumos Ivars Zvīdris.

Rēzeknes slimnīcā ieradās arī Veselības inspekcijas pārstāvji, lai iegūtu visus dokumentus par Tihonova sniegto palīdzību un izmeklējumiem.

Slimnīcā izveidota arī īpaša komisija, lai pētītu šo gadījumu, taču iegūt ārsta Tihonova paskaidrojumus nav izdevies. Viņš pēkšņi ir saslimis.

Līdz ar to arī ziņu par savu atstādināšanu viņš ir saņēmis elektroniski. 

Slimnīca gaida Veselības inspekcijas atzinumu par šo gadījumu un arī tiesas spriedumu par pacienta nāvi, kuru Tihonovs neuzņēma slimnīcā ar infarktu. “Par šo ārstu notiek tiesvedība, gaidām. No tiesas lēmuma ir atkarīgs, vai viņa kompetence ir pietiekoša, vai diploms ir atzīstams,” norāda Zvīdris.

Tikmēr pilsētas domē, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāja, uzsver, ka arī bez tiesas sprieduma šim ārstam darba attiecības ar slimnīcu, visticamāk, būs beigušās. “Tihonovs nelabojams, manuprāt. Darba likums mums neļauj uzreiz atlaist šo cilvēku,” saka Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Trīs mēnešu ilgajai atstādināšanai sekos darba zaudēšana. “Mēs ar viņu vairāk nestrādāsim. Un kapitāldaļu turētāja vārdā es gribu atvainoties ģimenei, kuru mammai tas bija. Tas nav attaisnojams ne ar ko,” saka Bartaševičs.

KONTEKSTS:

Insulta gadījumā nozīmīga ir katra minūte un pacientam atbilstoša terapija jāsaņem dažu stundu laikā. Bet Spergu ģimene Daugavpilī nonāca novēloti, jo nācās tērēt stundas, lai ārstu Rēzeknē pārliecinātu, ka insults ir insults.

Tāpat par Rēzeknes slimnīcas ārsta Georgija Tihonova kļūdu Saukānu ģimenei valsts jau ir samaksājusi vairāk nekā simt tūkstošus eiro. Viņu tēti un vīru ar infarktu slimnīcā neuzņēma vispār. Pēc notikušā ārstam bija jānoklausās kurss kardioloģijā. Tiesvedība par notikušo turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti