Panorāma

Ticīgie cer uz K.Gerharda atvainošanos

Panorāma

Muitnieki aiztur kontrabandas cigarešu rekordkravu

A. Pušņakovu Latgalē atklāja viesnīcas darbinieki

Atšķirībā no Rīgas viesnīcas darbinieki Rēzeknē ziņoja par orģijām ar nepilngadīgajiem

Identiska situācija, identisks noziegums - tā par policijas aizturēto Rēzeknes krievu biedrības vadītāju Aleksandru Pušņakovu var teikt, analizējot viņa iepriekš veikto dzimumnoziegumu ar nepilngadīgu zēnu Rēzeknē 2011.gadā. Tikai tur - atšķirībā no Rīgas -  atbilstoši reaģēja viesnīcas darbinieki, kuri izsauca policiju, kas taksistu aizturēja.

Latvijas Televīzija dodas uz Rēzekni, kur vienā no viesnīcas „Latgale” numuriem ziemas naktī pirms četriem gadiem skanēja palīgā saucieni. Viesnīcas darbinieki par to runā nelabprāt un nepiekrīt stāstīt pat anonīmi. Atnākuši divi puikas – 12 un 14 gadus veci. Teikuši, ka pie tēvoča Sašas nāk. Ap pusnakti darbinieki kļuvuši tramīgi. Kur zēni? Kāpēc nenāk laukā?

Daudz runīgāks nav arī sazvanītais apsardzes darbinieks, kurš reaģēja uz izsaukumu todien: „Viņš viens bija, numurā, jā, un puika bija uz balkona. Nu, paslēpts.”

Toreiz policija bijušo Krievu biedrības vadītāju Aleksandru Pušņakovu aizturēja par mēģinājumu seksuāli izmantot 14 gadus vecu pusaudzi. Tiesā Pušņakovs savu vainu atzina, cietušajam, kurš nāca no trūcīgas daudzbērnu ģimenes, samaksāja morālu kompensāciju – 1000 latu. Pēc iznākšanas no cietuma devās strādāt uz Norvēģiju. Atgriezās pērn pirms Jaunā gada un atrada darbu Rīgā.

Pušņakova draugs, uzzinot par atkārtotu dzimumnoziegumu, saka – tas pārvilcis svītru visam. „Tas ir šoks! Jo, kad bija pirmā tiesvedība, es tam neticēju. Es viņu labi pazīstu, jā, kā draugs, un tolaik šķita, ka tam visam ir politisks motīvs,” saka Pušņakova draugs Valērijs Orlovs. Politisks motīvs lietai varēja būt Pušņakova brāļa Anatolija dēļ, kurš ir Rēzeknes domes deputāts un, iespējams, iesaistīts savstarpējā rēķinu kārtošanā. Aleksandrs darbojies tikai nevalstiskā sektorā – vadot Rēzeknes Krievu biedrību.

Toreiz pēc šīs skaļās lietas vairāki biedrības pārstāvji lūdza mainīt nevalstiskās organizācijas vārdu, lai viņus nesaistītu ar Pušņakovu. Tā tapa Krievu kopiena. „Aleksandram pašam ir četri bērni, tāpēc tas liekas prātam neaptverami. Zinu viņa sievu, šajā situācijā visvairāk žēl ir viņas. Viņa taču viņam noticēja, piedeva un sagaidīja no apcietinājuma,” saka Orlovs.

Ģimenē ir divi lieli bērni un divi – pavisam mazi. Viens dzima īsi pirms došanās uz cietumu izciest sodu par iepriekšējo dzimumnoziegumu. Turpat pie viesnīcas sastapti taksisti – bijušie Pušņakova kolēģi. Viņi par šāda nozieguma atkārtošanu ir šokā. Bet bijušais kolēģis Vitālijs paliek pie sava – bijusi safabricēta iepriekšējā lieta, arī šajā nekas nav pierādīts: „Tā ir provokācija. Tikai un vienīgi! Piedzēries vīrietis nespēj kopoties ne ar zēniem, ne meitenēm. Paskatieties tiesu materiālus, kas tieši tur bija. Cik promiļu viņam bija!” Viņš paliek pie tā, ka tas ir žurnālistu izdomājums, lai gan apstākļi ir identiski. Lietā esot pārāk daudz iespējamību un pārāk maz faktu.

Tikmēr policija Rīgā apstiprina, ka pēc Pušņakova un viņa līdzzinātāja foto publicēšanas masu medijos atsaukušies vēl vairāki cietušie un izskatās, ka šoreiz lietā par nepilngadīgu zēnu seksuālu izmantošanu būs vairākas epizodes. 

Jau ziņots, ka policija aizturējusi 46 gadus vecu taksometra vadītāju - bijušo Rēzeknes Krievu biedrības priekšsēdētāju Aleksandru Pušņakovu - un viņa līdzdalībnieku par seksuālajām orģijām ar nepilngadīgajiem zēniem.

LTV ziņoja, ka noziegums, iespējams, notika Juglas mikrorajonā esošajā viesnīcā “Mirāža”. Policistus pārsteidza viesnīcas darbinieku vienaldzība, neziņojot par aizdomīgām darbībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti