Atsāks maksāt par nomedītajām meža cūku mātītēm

Lai mērķtiecīgi, medījot sieviešu kārtas meža cūkas, samazinātu meža cūku populāciju Latvijā, līdz ar to ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu, no 1. septembra Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atsāks maksāt medniekiem par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku. 

Lai saņemtu atlīdzību – 50 eiro par katru nomedīto meža cūku - medniekam līdz ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītā meža cūka ir sieviešu kārtas (astes gals un ādas fragments).

Plašāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām. Nomedīto sieviešu kārtas meža cūku pierādījumus paredzēts pieņemt līdz šī gada 5. decembrim vai līdz brīdim, kamēr programmā paredzētais finanšu apjoms tiks iztērēts.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. Kopumā šim mērķim paredzēti 600 tūkstoši eiro.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 746 meža un 192 mājas cūkām.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalē vai kur citur pamana nobeigušos meža cūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, kas apdraud gan meža, gan mājas cūkas. Lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas, saimniecībai jāievēro stingri biodrošības pasākumi.

Līdz šā gada 29. jūlijam Āfrikas cūku mēris konstatēts 667 meža cūkām 58 novadu 182 pagastos un divu pilsētu teritorijās, kā arī vienā mājas cūku novietnē, kur bija 50 mājas cūkas.

Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām Baltkrievijas robežas tuvumā. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt