Atsakās sākt kriminālprocesu pret bijušo Jelgavas bērnunama direktori

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknis atteicies ierosināt kriminālprocesu pret bijušo Jelgavas bērnunama direktori Maiju Neilandi.

Vērtēt Neilandes kā bērnu aizbildnes tiesību ļaunprātīgu izmantošanu un viņas bezdarbību dažādu pārkāpumu nenovēršanā policijai pērnā gada vasarā lūdza Tiesībsarga birojs.

Jelgavas iecirknī atteikumu pamato ar to, ka par vardarbību un bērnu tiesību pārkāpumiem vainīgās personas jau esot administratīvi sodītas, taču Neilandes iespējamā kriminālatbildība neesot jāvērtē, jo viņa neesot gribējusi bērniem kaitēt.

Tiesībsarga birojs policijas lēmumu pārsūdzējis Jelgavas prokuratūrā, norādot, ka nav skaidrs, kādā veidā policija noskaidrojusi Neilandes motivāciju.

Tiesībsarga biroja pārstāve Laila GrāvereVita Anstrate
  "Tur ir bez kāda pamatojuma pateikts, ka tur nav bijusi subjektīvā puse, nav bijis nodoma kaitēt aizbilstamajiem, bet - kā viņi nonākuši pie tā secinājuma, ka nav bijis nodoma kaitēt aizbilstamajiem? Nu tur neviena vārda par to nav. Tiesībsargs ir pārsūdzējis šo atteikumu Jelgavas prokuratūrā, un tagad gaidīsim, kas būs tālāk šajā lietā. Tiem cietušajiem bērniem visiem nebija nodrošināta rehabilitācija, vardarbībā cietušajiem bērniem. Tas arī bija likumiskā pārstāvja pienākums nodrošināt, kas ir kaitējuma pieļaušana bērniem, un tas būtu tas, ko vajadzētu pavērtēt," saka Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

   

  Tāpat Tiesībsarga ieskatā neesot skaidrots tas, ka Neilande ilgstoši pieļāvusi vardarbību un nepedagoģisku metožu izmantošanu bērnu audzināšanā.

  Jau ziņots, ka pēc sabiedrisko mediju ziņotā par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā vairākām bērnunama audzinātājām uzteica darbu un piemēroja maksimālo naudassodu, savukārt bijusī bērnunama direktore jūnijā pati iesniedza atlūgumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti