Ātruma mērītājs Olainē izskauž avārijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ir pagājis gads kopš Olainē uz Rīga-Jelgava šosejas ir uzstādīta gājēju pāreja ar ātruma mērītāju. Ja šoferis brauc pārāk ātri luksoforā iedegās sarkanais signāls. Mašīnu nākas apturēt un atcerēties, ka šeit nedrīkst braukt ātrāk par 70 kilometriem stundā. Ātrums tiek pārsniegts ik pa brīdim, taču automašīnu rindas neveidojas. Pie pārejas sastaptie olainieši sistēmu kopumā vērtē atzinīgi.

„Es domāju, tas disciplinē cilvēkus, kas mēdz pārsniegt ātrumu. Tie, kas nezina, tie brauc bišķi pa ātru, un viņiem nākas arī pastāvēt,” saka kāds olainietis. „It kā viss kārtībā - cilvēki iet uz dārziņiem un tā. Vienīgais mīnuss tāds, ka ļoti daudz mašīnu neskatās uz to gaismu. Viņi zina, kur kameras atrodas, tur apstājās, un šeit jau mauc tālāk uz priekšu. Tā, ka ne visi vadītāji to skatās. Jā, ir tādi gadījumi. Pats esmu redzējis,” vērtē kāds cits vietējais.

Sākotnēji piespiedu apstāšanās izsauca lielu autovadītāju neizpratni. Taču tagad šoferi, kas regulāri brauc pa šo ceļu ir pieraduši, ka, braucot pārāk ātri, nākas gaidīt. Stāsta "Latvijas Valsts ceļu" satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns. „Auto vadītāji, kas ikdienā brauc plūsmā, to ātrumu jūt, pie kura var izbraukt un sāk ievērot. Un es esmu runājis ar cilvēkiem, kas Jelgavā dzīvo un brauc Rīgā uz darbu, un viņi saka, ka tagad ir normāli. Sākumā varbūt nesaprata un bija pārsteigti - kā tad tā, kāpēc sarkans, tur taču neviens neko neieslēdza un cilvēku nav. Bet tagad visi samazina ātrumu un brauc optimālā plūsmā. Viss strādā. Tas audzinošais efekts ir nostrādājis,” pauž Zaļaiskalns.

VAS „Latvijas Valsts ceļi” pie luksofora plāno pievienot skaidrojošu uzrakstu, kas iedegtos, ja apstāšanās notiktu ātruma dēļ. Gada laikā ceļa vietā, kur gājēji šķērso lielceļu, nav noticis neviens ceļu satiksmes negadījums, atklāj Valsts policijas Prevencijas pārvaldes vadītājs Normunds Krapsis. „Uz doto brīdi statistika rāda, ka negadījumi tur nav bijuši. Nav ne bojā gājušo ne cietušo. No tā brīža, kad šis te luksofors ar ātruma sensoru ir uzlikts, situācija ir laba, tātad cilvēki var netraucēti šķērsot brauktuvi. Mēs varam tikai pozitīvi novērtēt šīs izmaiņas konkrētajā ceļa posmā,” saka Krapsis.

Pirms gājēju pārejas izveides cilvēki ceļu šķērsoja, pārkāpjot noteikumus un radot bīstamas situācijas. Vieta Latvijas ceļu kartē bija atzīmēta, kā melnais punkts, kur bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi. Šobrīd situācija uzlabojusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti