Panorāma

«Točku» skandāls: policisti rīkojās atbilstoši savām iespējām

Panorāma

Saeima konceptuāli atbalsta budžetu

Lipmana atklātība palīdzēs FKTK

Atklāta intervija Lipmanam var izvērsties tūkstošu latu sodā

Atklātā saruna ar žurnālisti Ingu Spriņģi Latvijas Televīzijas vakardienas raidījumā "Viens pret vienu" uzņēmējam Kirovam Lipmanam var maksāt vairākus tūkstošus latu soda naudu. Viņš publiski apliecinājis savas ģimenes ietekmes apmērus uzņēmumā „Grindeks", tostarp informāciju, ko jau ilgāku laiku cenšas pierādīt Finanšu un Kapitāla tirgus komisija, par ko ir iespējams sods.

Likums nosaka, ka, iegūstot kāda uzņēmuma kontrolpaketi jeb vairāk nekā 51% akciju, kontrolpaketes turētājam jāizsaka obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums mazākumakcionāriem. Šobrīd Lipmanam kopā ar sievu pieder 49,89% zāļu ražotnes akciju. Taču "Grindeks" īpašnieku sarakstā ir arī Lipmana dēls.

Otrdien raidījumā "Viens pret vienu" Lipmans vaļsirdīgi atzina, ka ģimenei kopā reāli pieder "Grindeks" kontrolpakete: „Cik jums šobrīd kā ģimenei pieder akcijas „Grindeks"? - 62% - Tas nozīmē, jums ir vairākums. - Kā tad. Būs 75%."

Ar šo informāciju Lipmans būtībā ir palīdzējis Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), kura oktobrī pret Kirovu Lipmanu un viņa dēlu Filipu sākusi administratīvo lietu par iespējamu izvairīšanos no likuma. Neskatoties uz kontrolpaketes iegūšanu, par to nav ziņots uzraugošajai iestādei un nav piedāvāts mazākumakcionāriem atpirkt akcijas.

„Mēs esam lēmuši par lietas ierosināšanu. Tālāk Lipmana ģimenei ir iespēja sniegt skaidrojumu šajā jautājumā un tad jau seko padomes lēmums. Likumā ir arī noteikts soda apmērs šādiem likuma pārkāpumiem – līdz 10 tūkstošiem latu, kā arī pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu," skaidro FKTK pārstāve Laima Auza.

Lipmans skaidrojās, ka šajā gadījumā likums par ģimeni uzskata vīru un sievu, bet dēls kopš pilngadības neskaitās. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka daļa „Grindeks" akciju apzināti formētas uz dēla vārda tieši tādēļ, lai izvairītos no vajadzības piedāvāt mazākuma akcionāriem izpirkt akcijas, jo šādam scenārijam naudas Lipmanam nepietiekot.

Likums gan arī nosaka, ka par saistītu personu var uzskatīt ne tikai ģimenes locekli, bet arī tādu, ar kuru tiek saskaņotas darbības. Tas, vai Filipa Lipmana pieņemtajos lēmumos attiecībā uz „Grindeks" būs saskatāma lēmumu saskaņošana ar tēvu Kirovu Lipmanu, jāvērtē nozares uzraugiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt