Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ostu padomē spriedīs par dzelzceļa elektrifikācijas nākotni

Atkārtoti atliek Rīgas bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu

Atkal atliek Rīgas bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu

Atkārtoti atlikta Rīgas bāriņtiesas pārvēlēšana. Pirmoreiz vasaras sākumā bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu atcēla, jo dome nebija ņēmusi vērā likumā noteikto procedūru.

Likums pieprasa noskaidrot bāriņtiesu uzrauga - Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas - viedokli par vadības darbu iepriekšējo gadu laikā.  Šāds atzinums nesen saņemts, taču laika trūkuma garo debašu dēļ, kas izvērtās, iztaujājot bāriņtiesas priekšsēdi Aivaru Krasnogolovu,  otrdien, 21.augustā, plānotais balsojums atkārtoti pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Sēde otrdien bija sasauktacerībā virzīt uz domes sēdi viņa kandidatūru, jo decembrī noslēgsies viņa otrais pilnvaru termiņš.  

Domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (“Saskaņa”) gan cer, ka par pilnvaru pagarināšanu izdosies vienoties.

“Es uzskatu, ka Aivars ir piemērots šim amatam. Viņš strādā jau bāriņtiesā 12 gadus. Tas cilvēks ir tiešām Latvijā izdarījis ļoti daudz bērnu tiesībās un bērnu aizstāvēšanā. Un visu laiku viņš pilnveido savu darbu. Tagad arī divi bāriņtiesas darbinieki aizstāv mūsu bērnus ārzemēs, kurus grib izņemt no mūsu tautiešu ģimenēm,” norādīja Veidiņa.

Rīgas bāriņtiesa ir valstī lielākā, un tā gada laikā skata vairāk lietas, nekā visas citas bāriņtiesas kopā. Pērn iestāde pieņēmusi vairāk nekā trīs tūkstošus lēmumu, saistītus ar bērnu nošķiršanu no vecākiem, ievietošanu bērnunamā, audžuģimenē vai adopciju. Aivars Krasnogolovs galvaspilsētas bāriņtiesu vada desmit gadus.

2006.gadā Aivars Krasnogolovs darbu Rīgas bāriņtiesā sāka kā jurists.

Viņa karjera bija strauja, drīz vien viņš kļuva par bāriņtiesas priekšnieka vietnieku, bet pēc diviem gadiem viņu pirmo reizi ievēlēja par bāriņtiesas priekšsēdētāju. 

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas atzinumā uzsvērts, ka aizvadīto trīs gadu laikā saņemtas vairāk nekā 150 sūdzības par bāriņtiesas darbību. Vairāk nekā 30%os gadījumu problēmas konstatētas. Bieži privātpersonas sūdzējušās par bāriņtiesas darbinieku profesionalitātes trūkumu vai attieksmi.

Inspekcija vērš uzmanību, ka šogad saņemti pat divi Augstākās tiesas lēmumi, no kuriem vienā konstatēts, ka bāriņtiesas darbinieks, lemjot par vecāku tiesību pārtraukšanu, savus pienākumus veicis pavirši, jo beidzās viņa darba laiks.

Šis cilvēks darbu bāriņtiesā tagad pārtraucis, profesionālās izdegšanas dēļ, informēja Krasnogolovs.

Daudz laika aizņēma debates par to, ka pērn konstatēts daļējs ētikas pārkāpums, kas grauj profesijas prestižu. Konstatēts, ka Krasnogolovs ārpus darba laika konsultēja kādu privātpersonu, kas organizēja nesaskaņotu bērnu nometni.

Inspekcija bāriņtiesas uzrauga, tomēr tai nav pilnvaru rekomendēt kādu ievēlēt vai nē. Pagaidām nav zināms, kad deputāti varētu balsot par bāriņtiesas vadības pārvēlēšanas jautājuma iekļaušanu domes sēdē, taču skaidrs, ka nākamnedēļ visticamāk, tas nebūs sagaidāms.


KONTEKSTS:

Bāriņtiesas vadītāja Krasnogolova otrais pilnvaru termiņš noslēgsies decembrī. Likums paredz, ka, pārvēlot bāriņtiesas vadību, pašvaldībai no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas jāpieprasa atzinums par iestādes darbu.  Iepriekš domes komiteja šo prasību nebija ņēmusi vērā, un lemšanu nācās atlikt.  

Opozīcijas frakciju līderi gan aicināja uz šo amatu rīkot konkursu. Deputātiem neesot iebildumu pret Krasnogolovu, tomēr bērnu tiesību aizsardzībā viņi vēlētos redzēt labāko kandidātu.

Likums paredz, ka jauns vadītājs jāievēl sešus mēnešus pirms iepriekšējā priekšsēdētāja pilnvaru termiņa beigām, kas saistīts ar īpašas programmas apgūšanu 166 akadēmisko stundu garumā. Krasnogolova pilnvaru termiņš noslēdzas 10.decembrī, un viņam šāda programma kā esošam priekšsēdētājam nav jāapgūst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt