Sadaļas Sadaļas

Atliek Rīgas bāriņtiesas vadības pārvēlēšanu

Rīgas domes atbildīgā Sociālo lietu komiteja otrdien, 12.jūnijā, vēl nelēma par Rīgas bāriņtiesas vadības atkārtotu ievēlēšanu amatos. Saņemot atzinumu par iestādes darbu, bāriņtiesas vadītāja Aivara Krasnogolova un Ineses Ērgles pārvēlēšanu komiteja plāno izskatīt jūlija sākumā. Tikmēr opozīcija aizvien uzstāj uz atklāta konkursa rīkošanu.

Bāriņtiesas vadītāja Krasnogolova un viņa vietnieces otrais pilnvaru termiņš noslēgsies decembrī, un otrdien jautājumi par abu amatpersonu pārvēlēšanu tika iekļauti komitejas darba kārtībā. Likums paredz, ka, pārvēlot bāriņtiesas vadību, pašvaldībai no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas jāizprasa atzinums par iestādes darbu. Tas gan uz bāriņtiesas vadītāja ievēlēšanu attiecas pirmo reizi.

Komiteja šo prasību nebija ņēmusi vērā, līdz interesi par to izrādīja Latvijas Radio.

Vien pirmdien inspekcija saņēma iesniegumu. 

Komitejā tādējādi tika atbalstīts priekšlikums atlikt jautājuma izskatīšanu. "Mēs varētu to jautājumu izskatīt arī bez vēstules, bet tomēr es to vēstuli sagaidītu, ja jums nav iebildumu," teica komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa ("Saskaņa").

Opozīcijas deputātu vidū bija sašutums par komitejas vadības izteikumiem, ka varētu lemt arī bez atzinuma.

"Jūs radio šorīt izteicāties, ka, pamatojoties uz pēdējo komitejas sēdi, kas notika bāriņtiesas telpās, visi bija vienisprātis, ka Krasnogolova kungs ir brīnišķīgs un nebija jautājumu. Tā ir problēma, jo jautājumu bija diezgan daudz un, pamatojoties uz to, ka jautājumu bija tik daudz, Jūs beidzāt sēdi, un teicāt, sakarā ar to, ka ir tik daudz jautājumu, jābeidz sēde. Galu galā visi jau ir noguruši. Tas bija tāpēc, ka bija ļoti daudz jautājumu.

Radio šorīt Jūs paziņojāt, ka jautājumu nebija un visi bija vienisprātis. Es domāju, varbūt Jūs varētu atsaukt šo paziņojumu, jo tā nav taisnība,"

teica deputāte Evita Zālīte-Grosa ("Jaunā konservatīvā partija").

Savukārt Olafs Pulks ("Vienotība") atgādināja par četru frakciju līderu vēstuli ar lūgumu uz šo amatu rīkot konkursu. Deputātiem neesot iebildumu pret Krasnogolovu, tomēr bērnu tiesību aizsardzībā viņi vēlētos redzēt labāko kandidātu.

"Šajā atklātajā konkursā Krasnogolova kungs pavisam droši varētu piedalīties. Un, ja gan konkursa komisija, gan deputāti redzētu, ka viņš ir pasaulē labākais speciālists jeb, kā Veidiņas kundze saka, spečuks, tad mēs visi šeit, es domāju, un pēc tam 60 deputāti Rīgas domes sēžu zālē arī varētu viņu atbalstīt," teica Pulks.

Pats Krasnogolovs, kurš vēl pirmdien teica, ka konkursā labprāt piedalītos, pēc šīs dienas komitejas sēdes bija nerunīgs. Viņš norādīja, ka nav pārsteigts par balsojuma pārcelšanu.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā skaidro, ka strīdam par konkursu nav pamata, jo tā termiņš ir beidzies pirms divām dienām.

Likums paredz, ka jauns vadītājs jāievēl sešus mēnešus pirms iepriekšējā priekšsēdētāja pilnvaru termiņa beigām, kas saistīts ar īpašas programmas apgūšanu 166 akadēmisko stundu garumā. Krasnogolova pilnvaru termiņš noslēdzas 10.decembrī, un viņam šāda programma kā esošam priekšsēdētājam nav jāapgūst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt