Atceļ spriedumu Ogres mēra Helmaņa izspiešanas lietā un nodod to jaunai izskatīšanai

Augstākā tiesa (AT) atcēlusi Rīgas apgabaltiesas lēmumu lietā, kurā par izspiešanu apsūdzēts Ogres novada mērs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība) un tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks, un nodevusi lietu jaunai izskatīšanai.

AT jeb Senāts atzīst, ka Rīgas apgabaltiesas notiesājošais lēmums atceļams pilnībā un lieta nosūtāma jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Kasācijas instances tiesa atzīst, ka apelācijas instances tiesa, izskatot lietu, pieļāvusi  pārkāpumu, kas atzīstams par būtisku un ir pamats apelācijas instances tiesas lēmuma atcelšanai.

KONTEKSTS:

Pirmās instances tiesa Helmanim piespriedusi 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā. Rīgas apgabaltiesa šā gada aprīlī spriedumu krimināllietā atstāja negrozītu.

Šī lieta saistīta ar 10 gadus seniem notikumiem, kad Helmani kopā ar Ogres televīzijas īpašnieku Artūru Robežnieku apsūdzēja izspiešanā. Prokuratūra uzskata, ka abi no toreizējā Ogres novada domes deputāta Gunāra Kārkliņa pirms pašvaldības vēlēšanām mēģinājuši izspiest naudu, lai Ogres televīzijā par deputātu netiktu demonstrēts neglaimojošs sižets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti