AT noraida «Rīgas siltuma» sūdzību strīdā par RNP siltumtīklu apkopes iepirkumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 10. jūlijā noraidīja AS “Rīgas siltums” kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Iepirkumu uzraudzības biroja pieņemtais lēmums izsludinātajā atklātajā konkursā par siltumapgādes sistēmas tehnisko apkopi, informēja Augstākajā tiesā.

Senāts spriedumā atzīst par pamatotiem Administratīvās rajona tiesas secinājumus, ka pieteicējas – AS “Rīgas siltums” – izpratne par piedāvājuma saturu un pats iesniegtais piedāvājums būtiski atšķīrās no nolikumā norādītajām prasībām.

Senāts spriedumā norādījis: “Neatbilstība bija tāda, kas pati par sevi ietekmētu piedāvājuma novērtējumu, proti, divas no atsevišķi ar punktiem novērtējamām piedāvājuma sadaļām bija nepareizi aizpildītas tādējādi, ka vienas sadaļas izmaksas bija ietvertas citā sadaļā.”

KONTEKSTS:

2016.gada novembrī pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) izsludināja iepirkumu par siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. Tajā uzvarēja pilnsabiedrība "Siltumserviss Rīga", bet "Rīgas siltuma" piedāvājums tika atzīts par neatbilstošu iepirkuma dokumentācijā iekļautajām prasībām, proti, uzņēmums bija nepareizi aizpildījis finanšu piedāvājumu.

Par iepirkuma rezultātiem "Rīgas siltums" sūdzējās iesniegumu un Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), taču arī birojs atzina, ka RNP pamatoti atzinis "Rīgas siltuma" piedāvājumu par neatbilstošu.

Saistībā ar šo lēmumu "Rīgas siltums" 2018. gada pavasarī bija spiests atlaist 230 darbiniekus

"Rīgas siltums" vērsās arī tiesā. 2017. gada jūnijā Administratīvā rajona tiesa pieteikumu noraidīja. Savukārt Augstākā tiesa AS “Rīgas siltums” kasācijas sūdzību skatīja mutvārdu procesā. Tiesa uzklausīja pieteicējas pārstāvi un atbildētāju – SIA “Rīgas namu pārvaldnieka” un Iepirkumu uzraudzības biroja – pārstāvjus, lai noskaidrotu, kā interpretējamas tās iepirkuma nolikuma normas, atbilstoši kurām pieteicējai bija jāizpilda savs finanšu piedāvājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt