Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils slimnīcā – apmācības pediatriem

ASV speciāliste simulācijas spēlēs Daugavpilī apmāca pediatrus

Kritiski slima bērna aprūpe medicīnas darbiniekiem rada milzu spriedzi, un pat specializētās bērnu neatliekamās palīdzības nodaļās gadās neprognozējamas situācijas, kuru risināšanai pietrūkst zināšanu vai praktiskas pieredzes. Tādēļ Daugavpils reģionālajā slimnīcā uzsākta sadarbība ar speciālisti no ASV Jēlas medicīnas skolas. Tiekoties ar viņu, mediķi nupat piedalījās vairākās simulācijas spēlēs.

Svešķermeņa izņemšana no elpceļiem, smaga organisma saindēšanās - tās ir tikai dažas no nestandarta situācijām, ar kurām pediatriem teju ik dienu jātiek galā. Lai šādu un cita veida  negadījumu sekas mediķi novērstu ātri un precīzi, Daugavpils reģionālajā slimnīcā notika simulācijas veida apmācības pediatriem ASV speciālistes Grosas vadībā.

"Apmācību mērķis bija novērtēt šīs slimnīcas pediatrijas nodaļas personālu un saprast, cik gatavi viņi ir veikt neatliekamo palīdzību nestandarta situācijās," teica Jēlas medicīnas skolas, bērnu neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciāliste Izabella Grosa.

"Šie gadījumi ir reti un, lai mēs kvalitatīvi [palīdzību] varētu sniegt, mums obligāti ir nepieciešamas apmācības," teica Daugavpils slimnīcas bērnu ārste, kvalitātes vadības direktore Iveta Liepa.

Simulācijas spēles notika aiz slēgtām durvīm, un ārsti apmācībās ielūkoties ļāva vien īsu brīdi. Kopumā izspēlēti četri akūti stāvokļi pediatrijā, izmantojot pacienta simulatoru un pielietojot reālus medicīnas resursus. Šāda veida situācijās pediatri reālajā darbā nonāk nereti, tāpēc liels ieguvums ir gūt tieši ārzemju pieredzi.

"Es domāju, ka mēs virzāmies pareizajā virzienā, un nedomāju, ka mūsu finansējumu un izglītības sistēmu var pielīdzināt Amerikas sistēmai. Tomēr šis piemērs mums ir, un mēs viņu aktīvi praktizējam," piebilda Liepa.

Arī ASV speciāliste Grosa norāda: "Neuzskatu, ka tas ir loģiski salīdzināt vienas valsts situāciju ar citu, bet, pētot situāciju no iekšienes, var veikt daudzus pozitīvus uzlabojumus. Es, protams, ka redzu dažas lietas, kuras vētu tikt veiktas savādāk, bet pati svarīgākā lieta ir tāda, ko šīs slimnīcas personāls domā, kam būtu jāmainās."

Šobrīd Daugavpils reģionālās slimnīcas pediatrijas nodaļā strādā septiņi pediatri, no kuriem lielākā daļa šajos amatos ir jau gadu desmitiem un drīz plāno iet pensijā, tādēļ ir nepieciešamība pēc jauniem speciālistiem.

"Manis vadītajā nodaļā visjaunākais speciālists ir 35-gadīgais, mēs jokojam - jaunais cilvēks.

Šeit Daugavpilī, Rēzeknē un vispār Latgalē bez jauniem cilvēkiem mums nekā nebūs," sprieda Daugavpils slimnīcas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Anatolijs Turonoks.

Lai Daugavpils reģionālajā slimnīcā līdzīga veida mācības un simulācijas spēles izspēlēt varētu apgūt un viss mediķu personāls, tuvākajā laikā tiks īstenots Daugavpils un Zarasu reģiona sadarbības projekts par tam piemērotu pacientu manekenu iegādi. Tāpat iecerēts piesaistīt arī citus ārzemju speciālistus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti