Dienas ziņas

Vārmes muižas klēts un kalpu māja jāsaglabā

Dienas ziņas

Daugavpilī stingrākas prasības uzņemšanai vidusskolās

ASV kadeti labiekārto Līgatnes dabas takas

ASV kadeti palīdz labiekārtot Līgatnes dabas takas

Jau piekto gadu Latvijā viesojas ASV armijas kadeti, kuri trīs nedēļas apgūst mācības mūsu bruņotajos spēkos, iepazīst Latvijas kultūru, dabu, kā arī iesaistās dažādos labdarības projektos. Viens no tiem notika Līgatnes dabas takās, kur kadeti palīdzēja sakārtot meža cūku veco voljēru. 

Voljēra demontāžā piedalījās 45 ASV armijas kadeti, četri pavadošie virsnieki un dabas parka darbinieki. Kadetu uzdevums bija vecā voljēra sētu nojaukšana, stabu izrakšana un sakritušo koku zaru savākšana, lai šo vietu padarītu apmeklētājiem pieejamu.

“Līgatnes dabas takās vienmēr var atrast darbu, jo vienmēr ir kāda vieta, kuru vajag labiekārtot vai nu apmeklētājiem, vai dzīvniekiem uzlabot kādu vietu, vai jaunam voljēram ierakt apakšā sētu, kādus stabus nomainīt,” stāstīja Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Iecerēts veidot gājējiem piemērotu taku, atvieglojot pārvietošanos gan cilvēkiem ratiņkrēslos, gan ar bērnu ratiņiem. Dabas taku vadītāja uzteic labo sadarbību ar ASV kadetiem, jo jau iepriekš citas grupas šeit palīdzējušas sakārtot teritoriju. Turklāt dabas parkam tā ir iespēja uzlabot tās vietas, kas ikdienā nav prioritāte vai gluži vienkārši trūkst darba roku. 

Labdarības iniciatīvas ir viens no pienākumiem, kadetiem uzturoties Latvijā kultūras apmaiņas un līderības programmā. Viņi visi ir studenti no dažādām ASV universitātēm, kuri paralēli izvēlētajai izglītībai apgūst rezerves virsnieku apmācības. Viņu vidū arī politikas zinātnes maģistrs Niks Bardens, kurš līdzīgas brīvprātīgo funkcijas veic arī savās mājās Ņujorkā.  

“Tas viss ir pieredzes dēļ. Palīdzēt cilvēkiem, iemācies jaunas lietas, padarīt sevi labāku un uzlabot arī citu dzīves. Man ir ļoti paveicies, ka to varu darīt - redzēt pasauli. Tiktāl šie darbi ir bijuši lieliski. Mēs bijām bāreņu namā, palīdzējām viņiem sagādāt malku ziemai. Citā vietā mēs palīdzējām atbrīvot telpas no nevajadzīgām lietām. Vēlāk mums paredzētas arī dažas ekskursijas,” stāstīja Bardens.

“Es domāju, ka tas ir viens no vislabākajiem veidiem, lai viņi var iepazīties ar reālo situāciju Latvijā. Mēs neesam turīgākā valsts Eiropas Savienībā. Šeit ir iespēja saprast, kas ir Latvija un ka mums ir skaista daba, tad Līgatnes dabas takas ir viena no vislabākajām vietām,” teica Latvijas Zemessardzes Studentu Bataljona zemessargs, ASV vēstniecības pārstāvis Nils Students.

Trīs nedēļu laikā līdztekus labdarībai ASV armijas kadeti apgūst militārās iemaņas Ādažu poligonā, bet nākamās dienas viņi apmeklēs arī Latgales pilsētas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt