Rīta Panorāma

Intervija ar Mairu Dzelzkalēju-Burmistri

Rīta Panorāma

LTV-63! Intervija ar LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti

Intervija ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu

Ašeradens: Ministrijā nav atrodami pirms četriem gadiem veiktās dienesta pārbaudes rezultāti par OIK

Lai gan jau 2013.gadā tika veikta dienesta pārbaude saistībā ar elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) tiesību piešķiršanu, tomēr tās rezultāti ministrijā nav atrodami. Tā intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).

“Kārtība ir ļoti skaidra: ir būvatļauja, kas paredz noteiktus noteikumus, iekārta un pēc tam objekts tiek nodots ekspluatācijā. Šobrīd redzam, ka vismaz 22 objektos šāda kārtība nav ievērota,” pastāstīja Ašeradens.

Līdz šim pārbaudīti astoņi objekti: “Šoks bija liels. Četros objektos bija zaļa pļava, četros – bija sākta būvniecība. 22 [objektus] mēs pārbaudām.” Vienā gadījumā ministrija vērsusies policijā. Tāpat paredzēts pusgada laikā veikt pilnu OIK sistēmas auditu.

Viņš atzina, ka saistībā ar OIK atļaujām jāizvērtē arī amatpersonu atbildība. Turklāt dienesta pārbaudes, kas tika veikta 2013.gadā, rezultāti neesot atrodami:

“Lietvedības sistēma rāda, ka tādi ir bijuši, bet pats šis dokuments nav atrodams.”

Ministrs nekomentēja arī nozudušo dokumentu saturu, jo neesot tos lasījis.

Jau ziņots par TV3 raidījumā "Nekā personīga" paustajām bažām, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS "Sadales tīkls" testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos 10 gados. Pagaidām gan neviens no uzņēmumiem naudu vēl nesaņēma.

Savukārt ar uzņēmēju Māri Martinsonu saistītās SIA "Rīgas enerģija" apjomīgā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā, nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi, ziņoja raidījums.

Pēc tam Ašeradens solīja pārbaudīt visas pagarinātās atļaujas elektrības ražošanai, ko valsts gatavojās iepirkt par paaugstinātu cenu. Savukārt Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu krāpniecību objektā SIA "Rīgas enerģija". Tikmēr "Rīgas enerģija" ar iesniegumu vērsusies Ģenerālprokuratūrā un policijā, lūdzot pārbaudīt “nelikumīgo un melīgo vēršanos pret “Rīgas enerģiju””.

Pēc skandāla ar OIK atļaujām no amata atkāpās AS "Sadales tīkls" valdes loceklis Rolands Lūsvers. "Sadales tīkls" līdz šim izbeidzis darba attiecības vēl ar vienu darbinieku, bet ar trim sākts darba tiesisko attiecību izbeigšanas process. Pieņemti lēmumi par dažādu disciplinārsodu piemērošanu darbiniekiem, kuri bija iesaistīti elektrostaciju pieņemšanas komisijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti