OIK skandālā iesaistītā «Rīgas enerģija» vēršas pie likumsargiem par apmelošanu

SIA “Rīgas enerģija” šonedēļ vērsusies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā un policijā ar lūgumu pārbaudīt “pēdējās nedēļās, uzņēmuma ieskatā, nelikumīgo un melīgo vēršanos pret “Rīgas enerģiju””, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Uzņēmums vērsies pie likumsargiem “saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par SIA “Rīgas enerģija” it kā pieļautajiem likuma pārkāpumiem”. “Uzskatām, ka šobrīd notiek aktīva pretlikumīga vēršanās pret uzņēmumu ar mērķi samazināt uzņēmuma vērtību un trešajām personām pārņemt kontroli pār uzņēmumu. Esam saņēmuši signālus, kas liek tā domāt,” iesniegumā Ģenerālprokuratūrai  norādījis “Rīgas enerģijas” valdes priekšsēdētājs Valdis Šaplaks.

Uzņēmuma paziņojumā medijiem norādīts, ka pretēji publiski izskanējušajiem apgalvojumiem uzņēmuma “koģenerācijas stacijā ir uzstādīta gan turbīna, gan visas citas elektroenerģijas ražošanai nepieciešamās iekārtas, noliktavā atrodas nepieciešamā šķelda, un tā tiek kurināta”.

Par to klātienē 18.oktobrī esot pārliecinājušies Ekonomikas ministrijas pārstāvji ar pieaicinātiem speciālistiem no AS “Sadales tīkls”, Būvniecības valsts kontroles biroja un zvērinātu tiesu izpildītāju, kas fiksējuši minētos faktus.

Pēc apmeklējuma SIA “Rīgas enerģija” saņēmusi Būvniecības valsts kontroles biroja pārbaudes aktu, kurā fiksēti apsekošanas laikā konstatētie fakti.

Uzņēmums arī lūdza policiju pārbaudīt raidījumā “Nekā personīga” demonstrēto videomateriālu un noskaidrot tā faktisko filmēšanas datumu.

Jau ziņots, ka Valsts policija pēc Ekonomikas ministrijas (EM) iesnieguma sākusi kriminālprocesu par "Sadales tīkla" un SIA "Rīgas enerģijas" rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros. Lieta sākta par faktu, un to izmeklē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.

Aizdomās turētā statuss šobrīd nevienai personai nav piemērots.

Atbilstoši izsniegtajai atļaujai "Rīgas enerģijai" līdz šā gada 5.oktobrim bija jāsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā. Lai pārliecinātos, ka stacija ir uzsākusi elektroenerģijas ražošanu koģenerācijā, ir jābūt sistēmas operatora, tas ir, "Sadales tīkla" parakstītam aktam par elektrostacijas atzīšanu kā derīgu paralēlam darbam ar sistēmu un atļaujai par elektrostacijas pieslēgšanu sistēmai "Sadales tīkls" uz pārbaudes laiku ne mazāku kā 72 stundas.

Tomēr "TV3" raidījuma "Nekā personīga" filmēšanas laikā uzņēmuma "Rīgas enerģija" teritorijā netika konstatēta elektroenerģijas ražošana, tādēļ Ekonomikas ministrija lūdza Valsts policiju pārbaudīt iespējamās krāpnieciskās darbības.

 "Rīgas enerģija" jau paziņojusi, ka kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo krāpniecību saistībā ar elektroenerģijas ražošanu obligātajā iepirkumā. Savukārt "Sadales tīklā" izveidota iekšējā izmeklēšanas komisija, kura tostarp pārbauda atbildīgo darbinieku rīcību saistībā ar koģenerācijas staciju darbību. Uz izmeklēšanas laiku atstādināti trīs darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti