Ārzemniekiem būs pieejams jauns dokuments – īpaša eID karte par 80 eiro

Latvijā būs jauns elektroniskās identitātes apliecināšanas rīks – ārzemnieka elektroniskā identifikācijas karte (eID), otrdien lēma valdība.

Iekšlietu ministrijā skaidroja, ka ārzemnieka eID ir personu apliecinošs dokuments, kas apliecinās tā turētāja identitāti un sekmēs ārzemnieku ekonomisko aktivitāti Latvijā.

Ārzemnieka eID ar iepriekšēju pierakstu varēs saņemt visās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas nodaļās Latvijā. Tās noformēšana, izgatavošana un izsniegšana Latvijā maksās 80 eiro.

Tiek plānota arī ārzemnieka eID kartes noformēšana Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, bet jārēķinās ar maksājumiem par konsulāro pakalpojumu saņemšanu, norādīja ministrijā.

Ārzemnieka eID kartē iestrādātie elektroniskās identitātes rīki nodrošinās ārzemniekam iespēju pilnvērtīgi darboties elektroniskajā vidē: izmantot valsts e-pakalpojumus, lietot e-adresi, lai nodrošinātu komunikāciju ar valsts iestādēm, elektroniski identificēties un parakstīt dokumentus – kopumā lietot valsts sniegto pakalpojumu klāstu.

eID karte ļaus arī apliecināt savu identitāti iestādēs un uzņēmumos Latvijā.

Ieguvums gan ārzemniekam, gan viņu apkalpojošajai iestādei būs atvieglota personas identitātes pārbaude pakalpojumu sniegšanas procesā, skaidroja ministrijā.

Ārzemnieka eID karti varēs saņemt jebkurš ārzemnieks, kuram ir vai kurš vēlas tiesisku saikni ar Latviju, uz kuras pamata veidojas vai ir izveidojušās savstarpējas tiesības un pienākumi nekustamā īpašuma, komercdarbības, veselības, nodokļu, pabalstu, patvēruma un izglītības jomā.

Tāpat to varēs saņemt ārzemnieks, kurš vēlas veicināt ekonomikas, zinātnes, izglītības vai kultūras sakaru attīstību un ārzemnieks, kurš vēlas Latvijā saņemt valsts pārvaldes pakalpojumus elektroniski vai ārzemnieks, kurš ir patvēruma meklētājs Latvijā.

Paredzēts, ka personas, kuras jau uzturas Latvijā ar uzturēšanās atļauju (piemēram, kurām te ir nekustamais īpašums), beidzoties minēto tiesību termiņam, varēs izteikt vēlmi saņemt ārzemnieka personas apliecību, lai tādējādi turpinātu uzturēt saiti ar Latvijas valsts un citām institūcijām e-vidē, neatrodoties Latvijā.  

Ārzemnieka personas apliecību varēs iegūt, ārzemniekam reģistrējoties Fizisko personu reģistrā, saņemot Latvijas personas kodu un piesakoties eID kartes noformēšanai, tādā veidā saņemot elektroniskās identitātes apliecināšanas rīku.

Ārzemnieka eID karte nebūs obligāts personu apliecinošs dokuments, un tās saņemšana ir personas brīva izvēle. Tāpat ārzemnieka eID karte nebūs ceļošanas dokuments un neapliecinās personas uzturēšanās tiesības Latvijā. Paredzēts, ka ārzemnieka personas apliecībai būs piecu gadu derīguma termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt