Ārsta Jakovina dēļ Valmierā un Rencēnos būs pieejama papildu Covid-19 testēšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valmierā un Rencēnos būs pieejama papildu Covid-19 testēšana, lai visas ģimenes ārsta Jura Jakovina kontaktpersonas varētu pārbaudīt, vai nav inficējušās ar koronavīrusu, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča. Par Jakovina rīcību, ejot uz darbu ar Covid-19 simptomiem, pārbaudi sākusi Valsts policija.

ĪSUMĀ:

 • Sestdien un svētdien Valmierā un Rencēnos – papildu Covid-19 testēšana.
 • Ārsts Jakovins gājis uz darbu ar Covid-19 simptomiem, tāpēc būs daudz kontaktpersonu.
 • SPKC situāciju raksturo kā neparastu. Augsta riska kontaktpersonas aicina sazināties.
 • Tādiem, kuri tikai pagājuši Jakovinam garām gaitenī, jāuzmana sava veselība.
 • Veselības inspekcija izmeklēs Jakovina rīcību.
 • Valmierā meklē jaunu ārstu; ir nozīmēti Jakovina aizvietotāji.

Alhimoviča pastāstīja, ka testēšanu veiks gan "E.Gulbja laboratorija", gan Centrālā laboratorija.

Brīvdienās strādās:

 • Centrālās laboratorijas Covid-19 analīžu nodošanas punkts Valmierā, Čempionu ielā 3 – 16. un 17. janvārī analīžu nodošanu nodrošinās no plkst. 8.00-20.00. Pieteikšanās pa tālruni – 8330.
 • Centrālās laboratorijas analīžu nodošanas punkts Rencēnos, Valmieras ielā 12 – 16. un 17. janvārī analīžu nodošanu nodrošinās no plkst. 11.00-16.00. Pieteikšanās pa tālruni – 8330.
 • E. Gulbja laboratorijas Covid-19 analīžu nodošanas punkts Valmierā, Rīgas ielā 13 – 16. janvārī analīžu nodošanu nodrošinās no plkst. 8.00-20.00. Pieteikšanās pa tālruni – 67801112.

Testēšanos ļoti iesaka visām kontaktpersonām, kuras sastapušas ārstu Jakovinu.

Nacionālā veselības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska pastāstīja, ka pašlaik notiek epidemioloģiskā izmeklēšana un situācija ir diezgan neparasta.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā. Kontaktpersonas ir arī kolēģi.

Augsta riska kontaktpersonām, kas kontaktējušies ar Jakovinu tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm, jāievēro mājas karantīna.

Augsta riska kontaktpersonas aicina sazināties ar SPKC Vidzemes reģionālās nodaļas epidemiologiem darba laikā no 8.30 līdz 17.00 pa tālruni 64281131.

Savukārt zema riska kontaktpersonām, kas vienkārši pabijuši ēkā, piemēram, sastapušies ar Jakovinu koridorā, jānovēro sava veselība 14 dienas. Ja rodas Covid-19 raksturīgie simptomi, jāsazinās ar ārstu. Arī kontaktpersonu ģimenes locekļiem jāveic Covid-19 tests, ja rodas simptomi.

Jakovina aizvietotāji

Pašlaik NVD meklē vēl vienu ģimenes ārstu, kurš varētu strādāt Jakovina vietā. Par viņa rīcību lieta tiks nodota izskatīšanai Veselības inspekcijā, jo viņš apzināti bija turpinājis strādāt, būdams ar Covid-19 simptomiem. Aģentūra LETA ziņo, ka Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par Jakovina darbību.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par"), komentējot situāciju, uzsvēra, ka "tā ir ļoti nopietna situācija un visi dienesti strādā ar šo jautājumu".

Jakovinu (SIA "KĀRVINS") aizvietos un pacienti varēs saņemt ģimenes ārsta prakses sniegto palīdzību pie:

 • ģimenes ārsta Aivara Pauniņa (sniegs attālinātas konsultācijas) – ("Pauniņa A. ģimenes ārsta prakse", telefons 29406096, elektroniskā pasta adrese saziņai ar pacientiem: [email protected], adrese: Stacijas iela 26, Valmiera);
 • ģimenes ārstes Ingas Gruntes (pieņems bērnus) – ("Grunte Inga – ģimenes ārsta prakse", telefona nr. 20154420, elektroniskā pasta adrese saziņai ar pacientiem: [email protected], adrese: Stacijas iela 11, Valmiera);
 • ģimenes ārstes Ineses Gabrānes – (SIA "KĀRVINS", telefona nr. 64225103, 29284029, adrese: Stacijas iela 26, Valmiera);
 • ģimenes ārstes Ineses Rāviņas – (SIA "I. RĀVIŅAS ĀRSTA PRAKSE", telefona nr. 64207355, adrese: Stacijas iela 11, Valmiera).

Jakovina pacienti var vērsties arī pie jebkura cita ārsta Valmierā.

KONTEKSTS:

2017. gadā LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Juris Jakovins ir ārsts ar vislielāko pacientu skaitu savā praksē – toreiz vairāk nekā 7300 pacientu.

Ieteikumi un rīcība kontaktpersonām atrodama šeit.

Līdz 25. janvārim Covid-19 analīzes, ja parādījušies saslimšanas simptomi, var nodot bez ārsta nosūtījuma. Informācija par analīžu nodošanas punktiem un darba laikiem pieejama NVD interaktīvajā kartē “COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti