Ārkārtējā situācija valstī ietekmēs arī slimnīcu darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija ietekmēs arī slimnīcu darbu. Dažviet ierobežos cilvēku uzņemšanu un stingrāk uzraudzīs, vai pacientiem nav bijuši kontakti ar cilvēkiem, kas atgriezušies no ārzemēm. Tāpat ierobežojumi gaidāmi arī pacientu apmeklētājiem, lai arī lielākajā daļā slimnīcu norāda – apmeklētāju ierobežojumi ir jau mēnešiem, jo slimnīcas izsludinājušas piesardzības pasākumus saistībā ar gripu. Savukārt Dzemdību namā dzemdībās aizliegs piedalīties partneriem un dūlām.

ĪSUMĀ:

  • Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca nosaka ierobežojumus pacientu apmeklēšanai, arī pacienti tiek apvaicāti, vai nav bijuši ceļojumā.
  • Stradiņa slimnīcā pilnībā pārtrauc pacientu apmeklēšanu, kā arī trešo personu piedalīšanos dzemdībās.
  • Jūrmalas slimnīcā jau ir ierobežojumi, bet tagad neuzņems ārvalstu pacientus.
  • Bērnu slimnīcā tikai vecāki varēs apmeklēt pacientus. Izskatīs, ko darīt ar plānveida procedūrām, bet tās atceļ tiem, kuri ceļojuši.
  • Dzemdību namā arī pārtrauc pacientu apmeklēšanu un trešo personu dalību dzemdībās.
  • Liepājas slimnīcā neko nemaina.
  • Austrumu slimnīcā vēl spriež par pasākumiem, kas jāveic ārkārtējās situācijas laikā.
  • Ārkārtējā situācija neietekmē slimnīcu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu.
  • Slimnīcās pārsvarā atceļ visus plānotos publiskos pasākumus.

Ārkārtējā situācija valstī ietekmēs arī slimnīcu darbu
00:00 / 02:55
Lejuplādēt

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Edijs Ilziņš Latvijas Radio norādīja, ka, sākot ar šodienu, ir noteikti stingi ierobežojumi pacientu apciemošanai. Tāpat tiek pārorganizēta pacientu plūsma, lai ambulatorie pacienti slimnīcā nekontaktētu ar hospitalizētajiem pacientiem. Ilziņš norādīja, ka pastiprināti tiek apvaicāti pacienti par to, vai viņi pēdējo divu nedēļu laikā nav bijuši ārpus valsts.

Dienas pirmajā pusē lielākajā daļā slimnīcu norisinājās ārkārtas sēdes, lai saprastu, kā organizēt slimnīcu darbu ārkārtējās situācijas laikā. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pilnībā tiek pārtraukta pacientu apmeklētāju plūsma. Tāpat noteiktas arī citas izmaiņas. Slimnīca pārtrauc trešo personu piedalīšanos dzemdībās, tostarp tēvu un dūlu asistēšanu.

"No šodienas pilnībā liedzam trešo personu atrašanos slimnīcas stacionārajās nodaļās. Tie pacienti, kas nāk pie ārsta uz poliklīniku, viss notiek kā ierasts, bet šobrīd tiek slēgtas slimnīcas nodaļas, kurās jau atrodas pacienti. Apmeklētāju plūsma ir liegta. Ja kāds ir plānojis apciemot tuvinieku mūsu slimnīcā, lūdzam to nedarīt. Esam atcēluši plānoto 3. aprīļa jubilejas konferenci. Plānojam to novadīt gada otrajā pusē. Visi pasākumi – semināri, apmācības – tie ir atcelti. Tā kā mūsu slimnīca nodarbojas ar jauno mediķu izglītības darbu, arī tur viss darbs tiek pārtraukts ar studentiem," stāstīja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Tāpat arī atcelti darbinieku komandējumi uz ārvalstīm. Veinberga arī norādīja, ka pašlaik nav ietekmēta plānveida pakalpojumu saņemšana, tomēr slimnīca sekos līdzi aktuālajai situācijai.

Jūrmalas slimnīcas galvenais ārsts Egons Liepiņš Latvijas Radio skaidroja – pacientu apciemošana ierobežota jau vairākus mēnešus, jo valstī izplatās gripa. Tomēr arī ārkārtējā situācija viesusi korekcijas. Slimnīcu apmeklēja arī ārvalstnieki, kas ieradās šeit veikt dažādas procedūras. Liepiņš stāsta – nu vairs ārzemju pacienti uzņemti netiks. Plānveida pakalpojumi gan atcelti nav, bet visiem pacientiem tiek prasīts, vai tie nav bijuši kontaktā ar kādu, kurš bijis ārpus Latvijas.

Ārkārtējā situācija ietekmēs arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas darbu.

"Mēs esam atcēluši apmeklētāju piekļuvi slimnīcai, bet ar apmeklētājiem mēs nesaprotam mammu un tēti. Mamma un tētis pie bērna stacionārā vēl joprojām var būt, izņemot, ja viņi ir atgriezušies no vīrusa skartajām valstīm," pastāstīja slimnīcas valdes locekle Zane Straume. Viņa apliecināja, ka plānveida procedūras turpinās.

"Bet šis jautājums ir atvērts, un mēs izskatīsim, cik ilgi un kādā apmērā mēs plānveida pakalpojumus varēsim nodrošināt. Tas, ko mēs darām, mēs šobrīd apzinām tos pacientus, kuriem ir plānoti izmeklējumi, operācijas vai ambulatorā pieņemšana un kuri ir bijuši pēdējo divu nedēļu laikā skartajās teritorijās. Šiem pacientiem mēs atceļam vizītes, operācijas un izmeklējumus," norādīja Straume.

Savukārt Rīgas Dzemdību namā informēja, ka pārtraukti pacientu apmeklējumi, kā arī nav atļauts dzemdībās piedalīties pavadošajām personām, tai skaitā dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei, draudzenei un citiem. Pavadošajām personām, kas jau atrodas Dzemdību namā, līdz pacientes izraksta brīdim būs jāievēro karantīnas situācijai pielāgoti iekšējās kārtības noteikumi.

Tāpat Dzemdību namā ir izstrādāts rīcības plāns, kā organizēt aprūpi, pēc iespējas minimizējot pacientu savstarpējo saskarsmi. Ierobežojumu laikā Dzemdību namā atcelti arī visi publiskie pasākumi, tai skaitā Ģimenes skolas nodarbības un lekcijas.

Tikmēr Liepājas slimnīcas pārstāve Indra Grase norādīja – ārkārtas stāvoklis nekādas korekcijas slimnīcas darbā neviesīs.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ilga Namniece Latvijas Radio norādīja – piektdien ir pieņemts lēmums, taču brīvdienās notiks visi sagatavošanās darbi un sīkāk par izmaiņām būs zināms pirmdien. Tomēr jau tagad ir zināms, ka darbu ierastā režīmā turpinās poliklīnikas un arī ambulatori pieņems visi ārsti.

Daugavpils reģionālās slimnīcas mājaslapā vēstīts, ka slimnīcā atcelta visa plānveida pacientu uzņemšana un ambulatorie pakalpojumi - izņemot onkoloģiskajiem pacientiem. Slimnīcā sniegs tikai neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Rēzeknes slimnīcas paziņojumā minēts, ka pacientu apmeklēšana aizliegta un, sākot no 16. marta, slimnīcā pārtrauktas plānveida operācijas, atcelti mamogrāfijas skrīninga izmeklējumi un fizikālās terapijas procedūras.

Vidzemes slimnīcā nav atļauts apmeklēt pacientus. Ir atceltas visas plānveida operācijas. Plānveidā tiks veiktas tikai onkoloģiskās operācijas. Tāpat slimnīcā ir arī citi ierobežojumi.

Tikmēr SIA "Medicīnas sabiedrība ARS"  valdes priekšsēdētājs Māris Andersons skaidroja, ka iestādē pagaidām neveiks plānveida rentgenoloģiskos izmeklējumus ārzemniekiem, kas tos nāk veikt, lai iegūtu termiņuzturēšanās atļaujas. Viņš arī norādīja, ka plānveida pakalpojumi atcelti neesot. Speciālisti, tostarp pediatri veiks arī telefonkonsultācijas, lai mazinātu nepieciešamību ierasties slimnīcā.

Ārkārtas stāvoklis neietekmē slimnīcu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti