Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Bēgļi grib mācīties latviešu valodu

Dienas ziņas

Izdota grāmata par Ikšķiles vēsturi

Rindas arī Vidzemes slimnīcā

Arī Vidzemes slimnīcā garas rindas uz valsts apmaksātajiem izmeklējumiem

Ne tikai Rīgas ārstniecības iestādēs, bet arī Vidzemes slimnīcā ir grūtības ar noteikto kvotu. Jau tagad rindas uz atsevišķiem valsts apmaksātiem izmeklējumiem ir līdz maijam. Citi pacienti uz tiem varēs tikt tikai nākamajā pusgadā. Pagaidām kvota ir noteikta tikai uz četriem mēnešiem, tāpēc Vidzemes slimnīcā joprojām nav skaidrs, kāda situācija būs turpmāk. 

Lai dotos uz nepieciešamajiem ambulatorajiem izmeklējumiem, iedzīvotāji no lauku reģioniem uz Valmieras ārstniecības iestādēm mēro garu ceļu. Tomēr nereti pat akūtos gadījumos pacients paliek bez ārsta konsultācijas - rindas uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem slimnīcās ir garas, un pie atsevišķiem speciālistiem uzreiz nav iespējams tikt, pat maksājot no sava maciņa.

"Cilvēks trīs dienas un naktis nevar kārtīgi gulēt, un viņam tik ļoti sāp kājas. Atbraucām bez ģimenes ārsta nosūtījuma, nu mēs cilvēkam izpalīdzējām – nē, viņu aizdzen atpakaļ pēc ģimenes ārsta nosūtījuma uz Smilteni. Tā mēs braucām no Valmieras atpakaļ uz Smilteni, lai tiktu cilvēks pie ārsta. Mēs te esam lauku apvidus  - mums ir ļoti grūti te, rindas ir visur un visādi nosūtījumi," klāstīja Smiltenes novada iedzīvotāja Dace Briede.

Tikmēr Vecpiebalgas novada iedzīvotāja Selga Zeiferte stāstīja: "Vīram bija jaiet uz ehokardiogrammu, dakteris uzrakstīja, bet nekur nav. Pat par maksu nebija."

Vidzemes slimnīcā pieraksts uz ambulatorajiem izmeklējumiem ir atvērts līdz 31. maijam. Tiesa gan – daļai valsts apmaksāto diagnostikas izmeklējumu pacienti vairs nevar pieteikties, jo vietas jau aizpildītas.

"Uz diagnostikas izmeklējumiem šobrīd rinda par valsts pakalpojumu nav pieejama uz datortomogrāfiju, ultrasonogrāfiju, ekokardiogrāfiju,  elektroencefologrāfiju – tie ir tie izmeklējumi, kurus mēs varam piedāvāt tikai [kā] maksas pakalpojumu," atzina SIA "Vidzemes slimnīca" Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Inese Jurdže.

Uz vairākiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem rindas ir pat vairākus mēnešus. Veselības ministrijas ierosinājumu problēmas ar garajām rindām un kvotu pāragru aizpildīšanu  risināt ar pacientu šķirošanu Vidzemes slimnīcā vērtē skeptiski.

"Mēs ļoti ceram sagaidīt skaidrojumu, kā to praktiski varētu izdarīt, jo mēs pie sevis redzam vairākas problēmas – lielākā daļa pacientu pierakstās pie ārsta pa telefonu, un pa telefonu uzdot jautājumus - vai jūs esat stāvoklī, vai jums būs bērns, vai jums ir kāda nopietna saslimšana – tas nebūtu korekti. Mums apmēram 95% pieraksta notiek pa telefonu, atsevišķos gadījumos tikai kādi 5% griežas pie mums pie lodziņiem," norādīja "Vidzemes slimnīcas" valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Pierakstus uz nākamo pusgadu Vidzemes slimnīcā atvērs maija sākumā.

Jau ziņots, ka garas rindas uz valsts izmeklējumiem izveidojās arī, piemēram, Rīgas Austrumu slimnīcā. Taču, lai mazinātu pacientu spriedzi, cenšoties paspēt pierakstīties uz valsts apmaksātajām  procedūrām un izmeklējumiem, kuru skaits ir ierobežots, Rīgas Austrumu slimnīca atvērusi pierakstu pie speciālistiem un izmeklējumiem līdz pat decembrim, nevis dažiem tuvākajiem mēnešiem, kā tas darīts iepriekš.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt