Arī tiesībsargs aicina pārskatīt ierobežojumus skaistumkopšanā

Arī tiesībsargs Juris Jansons aicina valdību vērtēt iespēju pārskatīt noteiktos ierobežojumus skaistumkopšanas salonu darbībai. Par to liecina tiesībsarga vēstule, ko publiskojušas skaistumkopšanas nozares nevalstiskās organizācijas.

Jansons vēstulē uzsver, ka, vērtējot vienlīdzības apspektus, aicina atturēties no formālisma un rūpīgi izanalizēt faktisko situāciju attiecīgo pakalpojumu jomā.

Pēc viņa teiktā, Konkurences padome norādījusi, ka, pilnībā liedzot darboties skaistumkopšanas saloniem, vienlaikus pastāvot iespējai šādus pašus pakalpojumus (pamatojot tos ar medicīnisku indikāciju) saņemt ārstniecības iestādē, tiek radīta nevienlīdzīga, konkurenci kropļojoša un diskriminējoša situācija. Lai gan abās pakalpojumu sniegšanas vietās (ārstniecības iestādē un skaistumkopšanas salonā) ir iespējams nodrošināt vienādas prasības pakalpojumu sniegšanā kontekstā ar epidemioloģisko situāciju, kā arī pakalpojumu sniedzējiem, neatkarīgi no pakalpojumu sniegšanas vietas, ir atbilstoša kvalifikācija (ārstniecības persona). 

Tādēļ Konkurences padome aicināja izvērtēt iespēju nodrošinātu vienlīdzīgas konkurences iespējas visiem tirgus dalībniekiem neatkarīgi no pakalpojumu sniegšanas vietas, ja tie spēj izpildīt nepieciešamās epidemioloģiskās prasības. 

Jansons iepazinies ar Konkurences padomes sniegto informāciju un tai pievienojies.

KONTEKSTS:

No 1. marta atsevišķu skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji – frizieri, podologi, kā arī manikīra un pedikīra speciālisti – atsāka darbu, ievērojot papildu prasības. Kosmētiķi un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji kosmetoloģijā joprojām strādāt nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt