Dienas ziņas

Visā pasaulē pieaug dezinformācija

Dienas ziņas

Pasažieriem autobusos pietrūkst vietas

Krustpils novada pansionātā Covid-19 dēļ trūkst darbinieku

Ar Covid-19 slimo vairāk nekā 130 pansionāta «Jaunāmuiža» klienti un puse darbinieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Covid-19 uzliesmojums skāris Krustpils novada pansionātu. Saslimusi lielākā daļa klientu un arī darbinieku, tādēļ iestādē pašlaik ir akūts personāla trūkums. Lai nodrošinātu pacientu aprūpi un visus pārējos pakalpojumus, pansionāta vadība meklē papildu darbarokas.

Covid-19 uzliesmojums pansionātā "Jaunāmuiža" sākās pagājušajā nedēļā. Sākotnēji bija zināms par 20 slimniekiem, bet masveida analīzes uzrādīja daudz lielāku inficēto skaitu. Šobrīd ar vīrusu slimo vairāk nekā 130 no kopumā 250 pansionāta klientiem, kā arī vairāk nekā puse darbinieku.

"Rezultāti mūs arī nedaudz pārsteidza. Slēgta tipa iestāde, un jau no pavasara puses tur bija karantīna un nebija iespējas piekļūt apmeklētājiem, arī paši pansionāta iemītnieki tika vairāk piesargāti, bet..." saka Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs ("Vienotība").

Personāla trūkums ir tik liels, ka pacientu aprūpē iesaistās arī iestādes vadība.

Pansionāta direktore Solvita Geduša komentāru piekrita sniegt e-pasta vēstulē, kurā raksta: "Prombūtnē šobrīd ir 50 darbinieki (tai skaitā arī kā kontaktpersonas), pārsvarā tas ir aprūpes un medicīnas personāls. Esošajiem darbiniekiem darba slodze ir ļoti palielinājusies, jāstrādā virsstundas, un daži darbinieki strādā pat bez brīvdienām".

Lai nodrošinātu klientu aprūpi, pansionāts uzrunā bijušos darbiniekus un citus cilvēkus. Aicinājumam strādāt līdz šim atsaukušies četri – viens jauns darbinieks un trīs, kuri jau agrāk ir strādājuši iestādē. Paši darbinieki nevēlas sniegt nekādus komentārus, bet Krustpils novada pašvaldībā uzsver, ka tas ir pašaizliedzīgs lēmums – uzsākt darbu iestādē, kurā liela daļa pacientu ir Covid-19 pozitīvi.

"Ir diemžēl šādi gadījumi, kad cilvēki ir arī nomiruši, bet cilvēki ir gados, daudziem ir hroniskas slimības un ilgstošas jau bijušas. Varbūt šis vīruss tikai pastiprinājis. Šobrīd divi pacienti aizvesti uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu, jo veselība ir pasliktinājusies," atzīst Krustpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Iie.

Pārējiem pacientiem slimības pazīmju nav vai arī simptomi ir viegli.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, pansionātā tiek rūpīgi ievērotas drošības prasības. Ja būs nepieciešamība, pašvaldība gatava sniegt materiālo palīdzību.

"Bez šaubām, ja stāvoklis turpināsies ilgākā laikā, tad pansionāts jau mums ir ieminējies par vienreizēji lietojamo aizsardzības līdzekļu papildu piegādēm. To mēs palīdzēsim sameklēt," sola Pabērzs.

Pansionātā pauž cerību, ka nākamās nedēļas vidū situācija kļūst vieglāka, jo tad daļai darbinieku beigsies karantīnas laiks. Lai pārbaudītu, kā izdevies ierobežot slimības izplatību, drīzumā iestādē plānots veikt atkārtotu Covid-19 testu tiem pacientiem un darbiniekiem, kuriem pirmās analīzes bija negatīvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti