Ar Covid-19 sasirguši vismaz 20 zivju pārstrādes uzņēmuma «Līcis-93» darbinieki Kolkā (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Vismaz 20 uzņēmuma zivju pārstrādes uzņēmuma "Līcis-93" darbiniekiem reģistrēta saslimšana ar Covid-19, to sabiedriskajiem medijiem apstiprināja uzņēmuma pārstāvis Kaspars Cveiģelis.

Infekcijas skartais uzņēmuma "Līcis-93" zivju pārstrādes cehs atrodas Kolkā. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 200 darbinieku. Vairums strādājošo ir vietējie iedzīvotāji no Talsu un Dundagas novadiem.

Šobrīd apstiprinātas vismaz 20 saslimšanas, bet informācija vēl tiek apkopota un šis skaits varētu pieaugt.

Uzņēmuma "Līcis-93" pārstāvis Kaspars Cveiģelis
00:00 / 00:58
Lejuplādēt
"Pirmā pozitīvā atbilde uz Covid-19 testu bija brīvdienās. Mēs nekavējoties sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Viņi ieteica veikt visu darbinieku testēšanu, ko mēs caur informācijas tālruni noorganizējām," stāstīja uzņēmuma vadītājs.

 

Ražošana rūpnīcā ir apturēta, līdz tiks saņemti visu pārbaužu rezultāti. "Sapratīsim, kāda ir kopējā aina. Tad pieņemsim kādus lēmumus tālāk," teica "Līcis-93" pārstāvis.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka raganu medības nerīkos, skaidrojot, kurš un kā ar Covid-19 saslimis pirmais.

SIA "Līcis-93" pārstāvis sacīja, ka katru rudeni šajā laikā ap 20-30 cilvēku esot slimības lapas vīrusu dēļ. Visas prasības pārtikas ražošanas uzņēmumā ievērotas ļoti stingri. 

Precizējums

Precizēts uzņēmuma nosaukums - pareizi ir "Līcis-93", nevis "Līcis-99".

Ar "Līci-93" saistīti arī vairāki citi zivju pārstrādes uzņēmumi Kurzemē. Cveiģelis gan norādīja – starp uzņēmumiem darbinieki nepārvietojas, tādēļ citur riskam nevajadzētu būt.

 

Līdz ar šo infekcijas uzliesmojumu kopējais reģistrēto saslimšanu skaits Dundagā pieaudzis līdz 21, bet Talsos – līdz 38 gadījumiem. Gan pašvaldības, gan uzņēmums šobrīd gaida SPKC rekomendācijas tālākai rīcībai.

"Šodien saņēmām informāciju par 16 jauniem saslimšanas gadījumiem Talsu novadā. Sazinoties ar SPKC, noskaidrojām, ka 12 no tiem ir viena uzņēmuma darbinieki. Uzņēmums gan atrodas blakus novadā, bet tie ir Talsu novada iedzīvotāji, kas brauc uz šo uzņēmumu strādāt," sacīja Talsu novada izpilddirektore Ieva Krēķe.

KONTEKSTS:

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts rekordliels ar Covid-19 inficēto skaits – kopumā 109 jauni Covid-19 gadījumi. 

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs iepriekš atzina, ka visvairāk jauni Covid-19 gadījumi konstatēti Kurzemē – vismaz 46, no tiem 42 – Dundagā un Talsos. Lielais saslimšanas gadījumu skaits šajā pusē, visticamāk, saistīts ar organizēto testēšanu kādā uzņēmumā. Tā nosaukumu SPKC epidemiologs neminēja.

 

Perevoščikovs atzina, ka pēdējā laikā Latvijā konstatētie Covid-19 uzliesmojumi bijuši darba kolektīvos uzņēmumos. "Tikai tāpēc, ka daži saslimušie turpināja iet [uz darbu] un pildīt savus darba pienākumus," atzina SPKC epidemiologs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti