Aptauja: Pieaug Jaunās konservatīvās partijas un Nacionālās apvienības popularitāte

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) aktivitātes saistībā ar "Rīdzenes sarunām", iespējams, uzskatāmi atspoguļojas arī jaunākajos reitingos. SKDS aptauja, kas veikta pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma, rāda, ka partijas reitings augusta sākumā ir pieaudzis. Kāpumu piedzīvojusi arī Nacionālā apvienība (NA).

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, tad 20,9% pilsoņu balsotu par partiju "Saskaņa". Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, šīs partijas reitings ir nedaudz krities. Tad seko Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kas arī piedzīvojusi nelielu kritumu - par šo politisko spēku balsotu 13,1% pilsoņu. Trešajā vietā ir NA, kuras reitings kāpis par vienu procentpunktu, augustā sasniedzot 6,8%.

Tai uz pēdām min JKP, kurai, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir vislielākais kāpums – šobrīd to atbalstītu 5,5% vēlētāju. Tad seko Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ar 4,3%, un "Vienotība" ar 3,1%, kuras reitings turpina kristies. Par partiju "No sirds Latvijai" balsotu 1,6%, bet "KPV LV" – 0,8%. Arī šīm partijām atbalsts ir mazinājies.

Augusta sākumā 26,1% respondentu atbildēja, ka nezina, par ko balsos vēlēšanās, bet 15,9% sacīja, ka vēlēšanās nepiedalīsies. Ja neizlēmušo balsis sadalās tieši proporcionāli jau izlēmušo balsīm, tad 5% barjeru pārvarētu sešas partijas – "Saskaņa, ZZS, NA, JKP, LRA un arī "Vienotība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti