Dienas notikumu apskats

LM varētu panākt izlīgumu ar aprūpes centra "Rīga" atlaistajām amatpersonām

Dienas notikumu apskats

Kims Čenuns pēc tikšanās ar Dienvidkorejas prezidentu gatavs atteikties no kodolprogrammas

Rīdzniekiem būs vairāk jāmaksā par ūdeni

Apstiprina «Rīgas ūdens» tarifu pieaugumu – rīdzinieki mēnesī vidēji maksās par 2,29 eiro vairāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA „Rīgas ūdens”. Ar šī gada 1.jūniju SIA "Rīgas ūdens" lietotāji par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem maksās 1,59 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)) par kubikmetru līdzšinējo 1,28 eiro vietā. Tas ir par četriem centiem mazāk nekā “Rīgas ūdens” piedāvātais.

Pieskaitot PVN, ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs būs par kubikmetru būs 1,92 eiro. Tādējādi maksa par šo pakalpojumu pieaugs par aptuveni 24%. 

Saskaņā ar SIA „Rīgas ūdens” aprēķiniem Rīgas pilsētā daudzdzīvokļu māju segmentā mājsaimniecībā vidēji patērē apmēram 6,1 kubikmetrus ūdens mēnesī, tādējādi izmaksas vienai mājsaimniecībai Rīgā vidēji pieaugs par 1,89 eiro mēnesī jeb 2,29 ar PVN.

Saskaņā ar SPRK informāciju līdz šim Rīgā bija zemākais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs. Pēc izmaiņām tas būs trešais zemākais.

Šobrīd spēkā esošie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi Rīgā nav mainīti kopš 2014.gada jūlija.

SPRK padomes loceklis Rolands IrklisMadara Fridrihsone
  Tarifa pieaugumu veicinājis minimālās mēnešalgas un vidējās darba samaksas kāpums, iedzīvotāju skaita samazināšanās galvaspilsētā, kā arī investīcijas ūdenssaimniecībā, tostarp ūdens kvalitātes uzlabošanā.

   

  Būtisku izmaksu kāpumu radījuši pērnā gada pavasarī pieņemtie grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos, kas noteic augstākas prasības ceļu seguma atjaunošanai pēc inženiertīklu remontiem.

  "Ielas seguma atjaunošanas izmaksas ir vienas no augstākajām izmaksu pozīcijām gadījumos, kad vispār tiek veikti kādi inženierinfrastruktūras remontdarbi. Ielas seguma uzlaušana un pēc tam salabošana rada būtiskas izmaksas. Ņemot vērā, ka Rīgas domei ir jaunas prasības par to, kādā kvalitātē un kādā apjomā šis segums pēc remontdarbiem ir jāatjauno, tam ir diezgan liels iespaids uz izmaksām, kas saistītas ar remontdarbiem un ūdenssaimniecības pakalpojumiem," skaidroja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs Rolands Irklis.

  "Rīgas ūdens" pārstāvis Arturs Mucenieks ziņu aģentūrai LETA paudis, ka ilgtermiņā jaunais tarifs varētu negatīvi ietekmēt turpmākus ieguldījumus ūdenssaimniecības infrastruktūrā, jo regulators ir samazinājis tarifa izmaksu aprēķinā iekļauto kapitāla atdeves likmi. Tā rezultātā samazināšoties „Rīgas ūdens” iespējas turpināt investīcijas ūdenssaimniecības modernizācijā.

  KONTEKSTS:

  "Rīgas ūdens" no šā gada 1. aprīļa maksu par ūdeni prasīja palielināt par 36,5%, bet kanalizācijas tarifu – par 18,5%.

  Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa iepriekš atzina, ka, ieviešot pieteiktos pakalpojumu tarifus, izmaksas Rīgā vienai ģimenei vidēji pieaugs par 2,5 līdz 3 eiro bez PVN.

  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK)  gan bija pieprasījusi papildu informāciju "Rīgas ūdenim", tāpēc iecerētās tarifa izmaiņas aizkavējās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti