Apskats: Pieaudzis pirotehnikas radīto traumu skaits

Glābšanas dienestu apkopotā informācija liecina, ka šajā gadumijā ievērojami pieaudzis dažādu ar pirotehnikas lietošanu saistīto traumu skaits. Pērn mediķi bija reģistrējuši četrus gadījumus, kad cilvēki guvuši traumas neuzmanīgi lietojot pirotehniku, turpretim šogad medicīniskā palīdzība sniegta 12 neveiksmīgiem uguņotājiem. Vairākiem būs nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

Negadījumi un traumas gadumijāMadara Fridrihsone

  Pārlieka aizraušanās ar alkoholiskajiem dzērieniem, sagaidot jauno gadu, ir viens no iemesliem, kādēļ gadumijā strauji pieaudzis dažādu traumu skaits. Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta apkopoto informāciju, dažāda veida traumas guvis 301 cilvēks. Tas ir uz pusi vairāk nekā parastās nedēļas nogalē. Vairākos gadījumos mediķi palīdzību snieguši svinētājiem, kas guvuši specifikas traumas.

  Turklāt šajā gadumijā reģistrēts pēdējos gados lielākais ar pirotehnikas izmantošanu saistīto traumu skaits. Dažāda smaguma savainojumus guvuši divpadsmit cilvēki, tajā skaitā kāds desmit gadus vecs zēns. Vairākiem pirotehnikas sprādzienu upuriem būs nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

  "12 cilvēki nogādāti slimnīcā. Vienā gadījumā ir cietis bērns - 10 gadus vecs zēns, kurš, istabā mēģinot palaist petardi, traumēja plaukstu un guva plēstas brūces vairākos pirkstos. Pārējie 11 cietušie ir pieaugušie vecumā no 24 līdz 57 gadiem, pārsvarā vīrieši. Tikai vienā gadījumā ir sieviete, kurai petarde izsprāgusi rokās, iesprāgstot sejā, radot smagas traumas. Ir aizdomas par pieres kaula lūzumu, acs ābola apdegumu. Viņa nogādāta no reģiona pie speciālistiem Rīgā," stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

  Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nedēļas nogale bijusi samērā mierīga. Saņemti izsaukumi uz 28 ugunsgrēkiem, taču neviens no tiem nav bijis saistīts ar uguņošanu. Taču notikuši divi citi gada nogalei raksturīgi ugunsgrēki.

  Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka gadumijā reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ir bijis pat mazāks nekā citkārt parastās nedēļas nogalēs.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti