Apsekos helikopteru nosēšanās laukumus pie Latvijas slimnīcām

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji sadarbībā ar mediķiem pie Latvijas slimnīcām šonedēļ apsekos helikopteru nosēšanās vietas, lai novērtētu to stāvokli.

NMPD pārstāve Ilze BukšaSintija Ambote
  Pārbaudes norit ik gadu, jo helikopteru nosēšanās laukumi slimnīcu tiešā tuvumā dod iespēju smagi cietušos un saslimušos maksimāli ātri nogādāt specializētās slimnīcās Rīgā, stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

   

  "Dienestam ir nepieciešams ik gadu apmēram 20 ļoti sarežģītos, specifiskos gadījumos piesaistīt armijas helikopteru, lai mēs varētu pārvest smagi cietušus vai ļoti smagi slimus pacientus no reģionu slimnīcām uz specializētajām klīnikām Rīgā augstāka līmeņa palīdzības sniegšanai," teica NMPD pārstāve.

  Viņa norādīja, ka, lai varētu garantēt un nodrošināt šādu pārvešanu, ir izveidots slimnīcu un helikopteru nosēšanās vietu katalogs, noteikti uzraugāmie parametri.

  "Jāatzīmē, ka tie nav speciāli izbūvēti helikopteru nosēšanās laukumi, bet pielāgotas vietas. Piemēram, ir tādas vietas, kur slimnīcu tuvumā ir stadioni vai lielākas pļavas, kurās ir iespējams nosēdināt helikopteru, bet tām attiecīgi tad jābūt visu gadu uzturētām tādā kārtībā, lai šis gaisa kuģis varētu nosēsties," teica Bukša.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti