Sadaļas Sadaļas

Apgabaltiesai no jauna jāvērtē Dravenieces prasība pret KNAB

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments piektdien, 4.septembrī, daļēji atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu par  Ilzes Dravenieces atjaunošanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas amatā un kompensācijas piedzīšanu no biroja. 

Lieta atceltajā daļā nodota jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā, informēja Augstākā tiesa.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 2013.gada 19.septembra nolēma disciplināri sodīt KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Dravenieci un atbrīvot viņu no amata.  

Draveniece šo rīkojumu apstrīdēja tiesā, pērn Rīgas apgabaltiesa 29.decembrī apmierināja Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā. Tāpat apgabaltiesa nolēma par labu Draveniecei piedzīt vidējo izpeļņu 24 050 eiro apmērā. Tiesa noteica nekavējošu sprieduma izpildi daļā par Dravenieces atjaunošanu amatā un darba algas 1000 eiro apmērā piedziņu.  

KNAB pārsūdzēja šo apelācijas instances spriedumu.

Savukārt martā Draveniece iecelta par KNAB Politikas plānošanas nodaļas galveno speciālisti.

AT piektdien atcēla Rīgas apgabaltiesas 2014.gada 29.decembra spriedumu daļā par Dravenieces atjaunošanu amatā un kompensācijas izmaksāšanu viņai. Tāpat ar Augstākās tiesas spriedumu atcelts Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2015.gada 27.janvāra papildspriedums, ar kuru no KNAB par labu prasītājai piedzīti ar lietas vešanu saistītie izdevumi par advokāta sniegtajiem pakalpojumiem 1000 eiro. 

Aģentūra LETA vēstīja, ka Draveniecei KNAB priekšnieks Streļčenoks piemēroja divus disciplinārsodus - par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu viņai tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet vēlāk par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kuras pagājušajā gadā izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu 2012.gadā. Streļčenoks viņu bija novērtējis ar "E" līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskan ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Pārējās divas kritizētās amatpersonas bija bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt