Dienas ziņas

Glābēji grib strādāt sabiedrības labā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apbalvo ugunsdzēsējus un glābējus

Apbalvo profesionālos glābējus un citus drosminiekus

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un 151 ugunsdzēsības gadadienu Latvijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko atvērto durvju dienu ugunsdzēsības depo visā Latvijā un piešķir apbalvojumus labākajiem darbiniekiem.

Iekšlietu ministrijas un valsts ugunsdzēsība dienesta apbalvojumus piešķir par nopelniem ugunsdrošības, ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, kā arī cilvēku glābšanā ugunsgrēkos, katastrofās, arī uz ūdens un citās ekstremālās situācijās, kad apdraudēta paša glābēja dzīvība.

Tāpat otrdien, 17.maijā, piešķirti Iekšlietu ministrijas apbalvojumus 22 darbiniekiem un Valsts ugunsdzēsības dienesta medaļas un goda rakstus saņēma 17 personām. Apbalvojuma zīme “Par pašaizliedzību”, piešķirta pieciem cilvēkiem, kas, drosmīgi rīkojoties, izglābuši nelaimē nonākušos. 

Students Reinis Dzenis izglābis dzīvību cilvēkam, kas slīcis Zunda kanālā: “Taisījos iet uz fakultāti, uzkāpu uz tilta, redzu – cilvēks ūdenī, jau paies apakšā… Skrēju ģērbties nost un lēcu iekšā.”

Savukārt Siguldas ugunsdzēsējs Valters Zeltiņš izglāba piecu cilvēku dzīvības. Dodoties uz darbu, viņš pamanījis kādā mājā dūmus: “Uz ielas cilvēki filmēja ar telefoniem. Iekšējā balss lika apstāties un jautāt, viņi teica – mēs izsaucām ugunsdzēsējus, tā ir ugunsdzēsēju darīšana. Es pieņēmu lēmumu doties iekšā mājā. Tos, kurus varēju, pamodināju, pārējos nonesu lejā.”

Apbalvojumus saņēma arī ugunsdzēsēji, kuri nocēla cilvēku no 75 metru augsta torņa, kā arī vīru, kas, makšķerēdams Nabas ezerā, izglāba divus slīkstošos.

Latvijā ik dienas dežurē 480 ugunsdzēsēji-glābēji un 230 specializētās mašīnas gatavas doties izbraukumos. “Salīdzinot ar citiem gadiem, ir sākusies dienesta attīstība un tas skar visas jomas – gan atalgojuma ziņā – no janvāra ugunsdzēsēji saņem lielāku algu par 100eiro. Mūsu depo sāk ieripot jaunas mašīnas, un mēs varam palielīties, ka mūsu ugunsdzēsēji – glābēji saņems ES atbilstošus aizsargtērpus: ķiveres zābakus, visu, kas aizsargā no ugunsgrēka,” stāsta VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) apstiprināja, ka ugunsdzēsēji līdz nākamā gada beigām saņems 77 jaunus transportlīdzekļus veco, nolietoto vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt