4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc interneta veikalos pārtika jāiegādājas pusnaktī?

Ap dzelzceļa staciju «Kūdra» izmesti tonnām būvgružu un sadzīves atkritumu

Ap dzelzceļa staciju «Kūdra» izmesti tonnām būvgružu un sadzīves atkritumu

Pie dzelzceļa stacijas "Kūdra" Jūrmalas pašvaldībā ir izgāztuve, kurā ir tonnām būvgružu un sadzīves atkritumu. Tā vietā, lai šo izgāztuvi likvidētu, tā tikai palielinās. 

Skatoties no dzelzceļa sliežu puses, var redzēt vairākas būvgružu kaudzes, bet, apskatot šo teritoriju tuvāk, redzams, ka piedrazota ir teju visa Kaņiera un Melnezera iela. Azbestu saturošais šīferis, akmens vate, riepas, ledusskapji, dažādi sadzīves atkritumi, būvgruži un daudz kas cits.

"Šajā teritorijā februāra beigās pašvaldības policija jau ir bijusi. Ir sastādījusi protokolu, un šis protokols ir virzīts tālāk izskatīšanai Administratīvajā komisijā, un izskatīšana notiks aprīļa vidū. Īpašnieks ir privātpersona, un arīdzan viņam ir jāsakārto savs īpašums," stāstīja Jūrmalas pašvaldības pārstāve Zane Leite.

Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" tika apgalvots, ka Jūrmalas pašvaldības policijā ir bijusi tikai viena sūdzība par šo teritoriju. Šobrīd svarīgākais ir jautājums - cik ilgā laikā šī teritorija tiks savesta kārtībā, jo pieredze liecina, ka daudzviet nelegālās izgāztuves pastāv gadiem ilgi.  

Jautāta, vai pašvaldība varētu izšķirties par īpašuma piespiedu sakārtošanu, proti, ka pašvaldība to dara par saviem līdzekļiem un pēc tam visus izdevumus piestāda  īpašniekam, Leite atzina: "Tas jau ir galējais, teiksim tā, rezultāts, kas varētu būt, bet vispirms, protams, ir šie sodi. Mums ir zināms īpašnieks, viņš turpat netālu arī dzīvo, un pašvaldībai nav īsti pamata ieguldīt savus līdzekļus privātīpašuma sakārtošanā."

Jurmalas domē skaidroja, ka lietas izskatīšana notiks 15. aprīlī, kad zemes īpašniekam tiks piemērots sods, kā arī noteikts termiņš, līdz kuram visa teritorija ir jāsakārto. Ja īpašnieks neliksies ne zinis - atkal nāksies maksāt sodu. Teritorijas uzturēšana kārtībā ir tikai un vienīgi zemes īpašnieka pienākums, un pašvaldība nevar iesaistīties, lai palīdzētu to sakopt vai pieskatīt no ļaunprātīgiem un bezkaunīgiem atkritumu izmetējiem dabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti