Panorāma

Valdis Zatlers saslimis ar Covid-19

Panorāma

Covid-19 pacienti piepilda slimnīcas, mediķi izdeg

Anulēti 20 no vairākiem simtiem viltotu Covid-19 sertifikātu

Anulēti 20 no vairākiem simtiem viltoto Covid-19 sertifikātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Viltoto Covid-19 sertifikātu anulēšana norit gausi. Augusta vidū policija ziņoja, ka mediķi pret kukuli viltojuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātus vismaz 200 cilvēkiem, taču anulēti no tiem šobrīd ir 20. Policija norāda, ka vispirms nepieciešams ievākt pierādījumus par noziegumu, kas esot sarežģīti. Turklāt paši iesaistītie neatzīst, ka to sertifikāti ir viltoti.

"Mēs varam runāt par vairākiem simtiem klientu, pilnīga pārliecība ir par aptuveni 200," tā augusta vidū viltoto Covid-19 sertifikātu skaitu lēsa Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, norādot, ka par Covid-19 vakcinācijas imitāciju pret kukuli uzsākti trīs kriminālprocesi.

Amatpersonas teica, ka viltus sertifikātu pircēji vakcinēto priekšrocības nevarēs izmantot. Tomēr nepilnu divu mēnešu laikā anulēta labi ja desmitā daļa viltoto sertifikātu.

"Šobrīd visus šos gadījumus, ko Valsts policija mums ir iesniegusi konkrēti par nelikumīgi iegūtajiem sertifikātiem, mēs esam anulējuši. Gan pašu vakcinācijas faktu, gan lieguši sertifikātu izmantot. Tādi šobrīd pēc skaita ir 20. Līdzko saņemam [informāciju], dienas laikā mēs šīs darbības veicam," stāsta Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.

Valsts policija tikmēr norāda, ka izmeklēšana esot sarežģīta apjoma dēļ. Informācija par konkrētām personām, kurām vakcinācijas sertifikāti jāanulē, tiekot sūtīta tikai tad, kad ievākts pietiekams daudzums pierādījumu.

"Šis process nevar būt ātrs, jo policija rīkojas atbilstoši kriminālprocesa likumam, un uzsāktajos kriminālprocesos ir ļoti liels informācijas apjoms. [..]

Turklāt personas pārsvarā neatzīst, ka ir ieguvušas fiktīvu vakcīnu, un tas paildzina izmeklēšanu un pierādījumu nostiprināšanu," skaidro Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Policija norāda, ka viena persona kriminālprocesā par vakcinācijas viltošanu ir apcietināta, savukārt vēl viena no apcietinājuma ir izlaista. Visiem mediķiem, kas iesaistīti kriminālprocesos par vakcinācijas imitāciju, piemērots drošības līdzeklis, kas aizliedz strādāt medicīnas iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti